Blockchain Futbol Dünyasına Giriyor

Blockchain Futbol Dünyasına Giriyor

Paylaş
Blockchain Futbol Dünyasına Giriyor

Uluslararası yatırım şirketi olan eToro, Blockchain teknolojisini futbolla buluşturacağını açıkladı. Hatta yapılan açıklamada 7 farklı İngiltere Premier Lig ekibiyle ortaklık hususunda anlaşmaya varıldığı belirtildi. Bu yatırım yalnızca kripto paralar için değil ayrıca futbol sektörü içinde çok büyük bir fırsat olacak. EToro’nun genel müdürü Iqbal Gandham, Blockchain teknolojisinin yapısı gereği yalnızca futbol sektörüne değil tüm spor branşlarına pek çok gelişme yaşatabileceğini vurguladı.

Futbol kulüplerinden Gibraltar United oyuncuları, maaşlarını Quantocoin ile alan ilk takım olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Atletico Madrid ve Real Madrid gibi takımların taraftarları da maç biletlerini Blockchain destekli uygulamalar sayesinde alıyor. Tüm bunların yanında Ronaldinho ve Wesley Sneijder’de kendi kripto paralarını çıkarmışlardı. Futbol sektörü Blockchain ile önceden tanıştı. İngiltere Premier ekipleriyle de anlaşma resmen sağlandığı zaman hem Blockchain için hem de kripto paralar için çok olumlu olacak.

Gandham yaptığı açıklamada, kripto para kullanımının yalnızca işlemleri kolaylaştırdığının düşünülmemesi gerektiğini vurguladı. Blockchain teknolojisi ile gerçekleşen ödemelerin şeffaflığı, karaborsanın önüne geçilmesi, oyuncuların maaşlarının tek bir platformda güven içinde tutulması için Blockchain teknolojisine ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Iqbal Gandham açıklamasının devamında ise şu ifadeleri kullandı: “Blockchain sayesinde futbol kulüpleri taraftarlarından para alma işlemlerini oldukça basitleştirebilir. Taraftarıyla iç içe olan futbol kulüpleri için bu oldukça önemli bir durum. Blockchain sayesinde usulsüz bilet satışları da son bulacak.” açıklamasında bılundu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap