Blockchain Federasyonu, Telegram’a SEC’e Karşı Yasal Destek Verecek

Blockchain Federasyonu, Telegram’a SEC’e Karşı Yasal Destek Verecek

Paylaş
Blockchain Federasyonu, Telegram’a SEC’e Karşı Yasal Destek Verecek

Blockchain Federasyonu, SEC’in Telegram’a karşı yaptığı yasal hamleye karşılık olarak, mesajlaşma platformuna destek verme kararı aldı.

Blockchain sektöründe yer alan önde gelen isimlerin kurduğu bu federasyon, aldığı kararla mahkemeye dava hakkında bilgi vermeye ve davanın karara bağlanma sürecine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Federasyon, bu davada kendini tarafların ikisiyle de herhangi bir organik bağı olmayan ve objektifliğine güvenilecek bir üçüncü taraf olarak tanıtmak amacını taşıyor.

Mahkeme heyetine yazılan mektupta, SEC’in Telegram’a karşı aldığı kararların haksız olduğu ifade ediliyor.

Aynı zamanda, Telegram’ın ICO metodu ile para topladığı belirtilirken, bu fonlama metodunun da tamamen SEC’in daha önceden çizdiği sınırların içinde olduğuna vurgu yapılıyor.

SEC’in bu noktada kurallara ve yasalara uygun olan ve de birçok kişinin büyük bir merakla beklediği ürünün piyasaya çıkışını engellemek ile yanlış bir şey yaptığı da vurgulanan noktalar arasında.

Bilindiği gibi SEC, Telegram’ın GRAM tokenlerinin piyasaya çıkmasına kısa bir süre kala, satışı durdurma kararı almış ve bu durum proje yatırımcılarını çok zor durumda bırakmıştı.

Sürecin önümüzdeki dönemde nasıl bir şekil alacağı da büyük bir merakla bekleniyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap