Blockchain Adımlarını Hızlandıran Çin Kripto Para Borsalarını Kapatıyor

Blockchain Adımlarını Hızlandıran Çin Kripto Para Borsalarını Kapatıyor

Paylaş
Blockchain Adımlarını Hızlandıran Çin Kripto Para Borsalarını Kapatıyor

Kriptokoin – Çin’in, Çin blok zinciri yayını CnLedger’in Twitter güncellemesine göre, ülke içinde faaliyet gösteren tüm kripto para birimi borsalarını kapattığı bildirildi.

CnLedger, “173 Çin kripto para birimi ve token alım satım platformlarının hepsinin risksiz bir şekilde son erdirildiğini” belirterek, Çin Halk Bankası (PBoC) Finansal İstikrar Raporu’nu (2019) aktardı.

Bu Hamledeki Amaç Ne?

Bu hamle, Çin hükümetinin nihayet kripto para birimi alanındaki tüm rakipleri kapatıp kapıyı yakında piyasaya sürülecek olan kendi stablecoini için açık bıraktığı anlamına geliyor. PBoC geçtiğimiz hafta kamuoyuna kripto para birimlerinin yasallığı ve yasadışı bitcoin ticaretini durdurmak için neler yapılması gerektiği hakkında bilgi vermişti. Çin burada kripto para borsalarına karşı amansız bir mücadele yürüteceğini ifade etmişti. Sonraki duyuruda kurum, teftiş ve kripto alım satım faaliyetlerinde yasak gibi tedbirleri “ilgili riskleri zamanında çözmek” için kullanacağını vurgulamıştı.

Kripto para spekülasyonu, Başkan Xi’nin blockchain teknolojisi üzerine yüreklendiren konuşmasından bu yana son haftalarda Çin’de artmış durumda. Blockchain teknolojisi için iyimserlikteki artış, kripto para ticaretine yönelik kısıtlayıcı bir aşamayı beraberinde getirdi. PBoC, yatırımcıları teknolojiyi kullanım durumuyla karıştırmamaları konusunda bilgilendirerek kripto para birimleri ile mücadele etme konusundaki taahhüdünü bile yineledi.

Bitcoin’i Değil Blockchian’i Sevmek

Çin, dünyaya Bitcoin’i değil, blockchain’i sevdiğini bildirdiği için tam anlamıyla gaza basmış durumda. Bu, Bitcoin’in dayandığı blockchain teknolojisinin selamlanmasından iki hafta gibi az bir sürede meydana geliyor.

Çin’in Silikon Vadisi ’Shenzhen’, tüketicilerin dolandırılmasından sorumlu olduğunu iddia ettiği 39 kripto para birimi şirketi hakkında sıkı önlemler aldı. Daha geçen hafta, Pekin merkezli kripto para birimi borsası BISS yetkililer tarafından kapatıldı ve tutuklamalar yapıldı.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap