Blockchain, 2020’nin En Çok Aranan Zorlu Meslekleri Listesine Girdi!

Blockchain, 2020’nin En Çok Aranan Zorlu Meslekleri Listesine Girdi!

Paylaş
Blockchain, 2020’nin En Çok Aranan Zorlu Meslekleri Listesine Girdi!

Dünyaca ünlü LinkedIn platformu tarafından hazırlanan bir rapora göre, blockchain şirketlerin en çok aradığı ve bulunması zor meslekler listesinde birinciliğe yükseldi.

Blockchain Birinciliğe Yükseldi

Profesyonel iş platformu LinkedIn tarafından yayınlanan yeni bir araştırmada temel olarak kullanıcıların hangi özelliklerle en yüksek işe alınma olasılığına sahip oldukları incelendi. Uzmanlar araştırma sonucunda blockchain’in 2020 yılı ABD’sinde bulunması en zor meslek ve işe girmesi en kolay meslek olduğuna kanaat getirdi. ABD’nin yanı sıra Fransa, Almanya ve Avustralya için de aynı durum geçerli. Devrimsel blockchain teknolojisinin yanı sıra en çok aranan mesleklerden birkaçının yapay zeka, kullanıcı arayüzü tasarımı, bilimsel bilgi işlem olduğu görülüyor.

Blockchain 2019 yılında da LinkedIn’in ilgili listesinde yer almıştı ancak 2020 yılında birinciliği kimseye kaptırmaması teknolojinin son hız devam ettiğinin bir kanıtı. Araştırmada bu teknolojiyi eleştiren çok fazla kişi olduğu dile getirilse de, iş dünyasının blockchain konusunda ilerlemeye ara vermediğinin altı çizildi. IBM, Oracle, JPMorgan Chase, Microsoft, Amazon ve American Express gibi birçok dev işletmenin şu an için aktif bir şekilde blockchain uzmanları aradığı da LinkedIn üzerinden görüntülenebilir.

Bir zamanlar sadece kripto para birimlerinin altyapısı olarak bilinen blockchain’in böylesine devrimsel bir büyüme elde edeceği aslında tahmin ediliyordu. Özellikle IBM ve Microsoft gibi devlerin bu konudaki atılımları ise süreci hızlandırmış olabilir.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap