Block.one CEO’su Blumer’dan Cardano (ADA) token dağılımına sert eleştiri

Block.one CEO’su Blumer’dan Cardano (ADA) token dağılımına sert eleştiri

Paylaş
Uzman Coin: Block.one CEO’su Blumer’dan Cardano (ADA) token dağılımına sert eleştiri

EOS.IO yazılımının arkasındaki Block.one şirketinin CEO’su ve kurucu ortağı Brendan Blumer, Cardano’nun ADA token dağıtımını eleştirdi ve konuyla ilgili kritik sorular sordu.

27 Mayıs tarihinde Michael Saylor’ın Bitcoin madenciliğiyle ilgili bir tweet’ine Blumer, “Evet. İş Kanıtı, bir fikir birliği mekanizmasından daha fazlasıdır ve aslında adil bir dağıtım mekanizmasıdır.” yazmıştı.

Saylor-Blumer diyaloğuna Hoskinson da katıldı

Cardano CEO’su Charles Hoskinson ise Blumer’ın, Saylor’a verdiği bu cevaba da karşı çıkmış ve “ASIC cihazların patentine ve enerji için devlet desteğine sahip olduğunuz sürece…” yorumunu yaparak Bitcoin’in PoW mekanizmasını eleştirmiş ve adeta tartışmanın fitilini ateşlemişti.

Blumer’den 4 gün sonra üst üste sorular

Blumer’in cevabı ise Hoskinson’ın yazdıklarından 4 gün sonra geldi. Block.one CEO’su İş Kanıtı mekanizmasını eleştiren Hoskinson’a sert çıktı ve Cardano token’ı ADA hakkında üst üste sorular sordu:

“ADA token satışı nasıl PoW’dan daha adil oldu? Dağıtım süreci ne uzunluktaydı? Dağıtım döneminde katılım için ne kadar farkındalık vardı? Token nasıl fiyatlandı? Piyasa değerine göre likidite sizce neden bu kadar az?”

ADA token dağıtımının ilk dönemlerini sorgulayan Blumer’ın son sorusu ise bugünün dağıtım mekanizmasını da ciddi şekilde sorguluyordu. CoinGecko’ya bakıldığında Cardano’nun piyasa değerinin 55 milyar dolar civarında olduğu ancak günlük işlem hacminin ise 5 milyar dolar olduğu görülüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap