BlackRock, ETF Başvurusu Bitcoin Alımlarını Artırdı

BlackRock, ETF Başvurusu Bitcoin Alımlarını Artırdı

Paylaş
BTC Piyasası: BlackRock, ETF Başvurusu Bitcoin Alımlarını Artırdı

Dünyanın en büyük varlık idare şirketlerinden olan BlackRock‘ın spot Bitcoin ETF başvurusu akabinde ABD’de Bitcoin alımları arttı.

9 milyar dolar varlık yöneten BlackRock, spot Bitcoin ETF’si başvurusu yaparak Bitcoin’de kısa periyodik bir ralli yaşatmıştı. Şirketin bu başvurusu ABD’deki Bitcoin alımlarını tetikledi

BlackRock’ın Spot Bitcoin ETF’si Bitcoin Alımını Teşvik Etti

BlackRock ETF’si, araştırmaya sıfırdan başlama daveti yapması nedeniyle ABD’deki Bitcoin alımlarını tetikledi. Tahlillere nazaran, Bitcoin, dünyanın tek sahiden sonlu bir varlık olduğu için sahip olunması gereken bir varlık olarak görülüyor ve ABD’nin BTC birikimi sürat kazanıyor.

BTC Piyasası: BlackRock, ETF Başvurusu Bitcoin Alımlarını Artırdı 1

Yatırımcı Luke Broyles’ın 8 Temmuz’daki bir Twitter dizisinde paylaştığına nazaran, Bitcoin gelecekte “tüm refah kazanımlarını” emecek ve sonuç olarak hiçbir riske maruz kalmayanları geride bırakacak. Broyles, Bitcoin’in “toplumun temel parası” haline gelmesi için potansiyeli olduğunu belirtti ve mümkün Bitcoin alıcılarına “sıfırdan başlamalarını” önerdi.

Broyles’a nazaran, Bitcoin‘in sabit ve değişmez arzı, onu geleceğe hazır bir varlık olarak eşsiz kılıyor. Öbür yeniliklerin (hatta yapay zekanın bile) fiyatları rekabetçi bir formda aşağı çekmeye çalışacağı bir dünyada, her ülke süratle para basmaya çalışacakken, Bitcoin’in emisyonunda sabit kalması enflasyondan korunmasını sağlıyor.

Broyles, Bitcoin’in şimdiden birçok ülkede yüz milyonlarca para ünitesiyle süreç gördüğünü belirtirken, gelecekteki tüm yeniliklerin refah kazanımlarının toplumun temel parası olan Bitcoin’e akması gerektiğini vurguladı. Broyles, insanların Bitcoin’in ehemmiyetini anlamaları için “sıfırdan başlamalarının” değerli olduğunu söz etti.

BTC Piyasası: BlackRock, ETF Başvurusu Bitcoin Alımlarını Artırdı 2

Bu bakış açısı, BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes’in yakın vakitte paylaştığı görüşle de paralel. Hayes, yapay zekanın, eşsiz nitelikleri sayesinde BTC’yi finansal can damarı olarak seçeceğine inanmaktadır.

BlackRock, Bitcoin spot tabanlı bir ETF başvurusu yaparken, ABD’de Bitcoin aktifliği artış gösterdi. Bu durum, ABD kuruluşlarının Bitcoin’e olan ilgisinin arttığına işaret etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap