Bittrex Küresel, yasal zorluklar nedeniyle kapatıldığını duyurdu

Bittrex Küresel, yasal zorluklar nedeniyle kapatıldığını duyurdu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bittrex Küresel, yasal zorluklar nedeniyle kapatıldığını duyurdu

Uluslararası bir müşteri tabanına hizmet vermesiyle tanınan kripto para borsası Bittrex Küresel, 4 Aralık itibariyle tüm alım satım faaliyetlerini durduracağını açıkladı. Bu karar, Menkul Değerler ve Borsa Kurulu’nun (SEC) menkul değerler maddelerini ihlal ettiği gerekçesiyle verdiği para cezasının akabinde ABD’deki muadilinin iflasının çabucak akabinde geldi.

Kalıcı kayıp riski bulunduğundan müşterilere daha fazla para yatırmaktan kaçınmaları tavsiye edildi. Borsa, fonların USD para çekme süreçleri hariç olmak üzere sırf Euro yahut öteki kripto para üniteleri cinsinden çekilebileceğini belirtti. Bir vakitler 2018’de %23’lük hisseyle kripto piyasasında değerli bir oyuncu olan Bittrex Küresel’in düşüşü, kripto para ünitelerindeki uzun periyodik ayı piyasasına ve dalda yasal süreçlerle karşı karşıya kalan şirketler üzerindeki artan düzenleyici baskıya bağlandı.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Kaide ve Şartlar kısmımıza bakın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap