Bittrex, Dolar ile Bitcoin Almanıza Yardımcı Olacak Banka Anlaşması Yaptı

Bittrex, Dolar ile Bitcoin Almanıza Yardımcı Olacak Banka Anlaşması Yaptı

Paylaş
Bittrex, Dolar ile Bitcoin Almanıza Yardımcı Olacak Banka Anlaşması Yaptı

Kullanıcıların yaklaşık 200 farklı dijital para takası yapılabilmelerini sağlayan, Seattle merkezli bir kripto para birimi olan Bittrex Inc., bazı müşterilerin ABD doları cinsinden işlem yapmasına izin verecek bankacılık anlaşmaları yaptığını söyledi. Yakın bir şirket, anlaşmaların bazı eyaletlerdeki kurumsal müşterilerin dolar kullanarak dijital para almalarına izin vereceğini söyledi. Bittrex, New York merkezli Signature Bank ile çalışarak, dolar cinsi fonları diğer finans firmaları ile birlikte yürütecek.

Bittrex İcra Kurulu Başkanı Bill Shihara bir röportajında

“ Bu uzun bir yoldu, sadece bankaların Bittrex’e güvenebilmeleri değil, bankalar da genel olarak genel olarak kriptoya güvenebiliyor ve kriptonun ana akım kabulü açısından köşeyi döndürdüğünü düşünüyorum” 

Dedi. 

Kara para aklama ve müşteri doğrulaması ile ilgili hükümet düzenlemelerine sıkı sıkıya bağlı olan büyük mali kurumlar, çoğu hala suç faaliyeti ile ilişkilendirilen bir endüstriye girerek itibarlarını riske atmaktan kaçındılar. Sonuç olarak, bazı sanal döviz piyasaları sadece “kriptodan kriptoya” dönüşüyor. Bu da müşterilerin dolara değil dijital para kullanarak ticaret yapmalarına izin veriyor. 

ABD’nin en büyük kripto ticaret merkezlerinden biri olan Coinbase, ABD’de CrossRiver Bank, Metropolitan Bank ve Silvergate Bank ile ilişkiler geliştirdi ve kısa süre önce UK’da bir Barclays PLC banka hesabı sağladı. San Juan, Porto Riko merkezli Noble Bank International, bu ayın başlarında konuyla ilgili üç kişi, Wells Fargo & Co.’nun borsada sert düşüşünden sonra geçen yıl Bitfinex’in bankacılık görevlerini devraldı.

Shihara;

“Gerçekten tüm işi ayrıntılı olarak inceliyorlar. Güçlü AML/KYC süreçlerine sahip olduğumuzdan emin olmak istiyoruz. Finanslarımız ile ilgili gerekli olan kontrolleri gerçekleştirdik.”

Dünya çapında 3 milyondan fazla müşterisi bulunan Bittrex, Perşembe günü Bitcoin, Tether ve TrueUSD için fiat ticareti başlatıyor. Hizmet başlangıçta yalnızca Washington, Kaliforniya, New York ve Montana’daki kurumsal müşterilere yasal nedenlerden ötürü sunulacak, ancak firma teklifin nihayetinde perakende yatırımcılara genişletmeyi planladığını söyledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap