Bitstamp, Kripto Dostu Banka İle Ortaklığa Vardı

Bitstamp, Kripto Dostu Banka İle Ortaklığa Vardı

Paylaş
Bitstamp, Kripto Dostu Banka İle Ortaklığa Vardı

Cointelegraph’ın haberine göre on ikinci en büyük kripto para borsası Bitstamp, kripto para birimi dostu Silvergate Bank ile Bitcoin (BTC) kaldıraçlı işlem denemelerine başlamak amacıyla ortaklığa vardıklarını açıkladı. 14 Ocak yapılan bir duyuruya göre, bankanın Silvergate Exchange Network’ü (SEN) kaldıraç hizmetinin lansman ortağı olacak.

Kaldıraçlı İşlemler

Yapılan açıklamalara göre, deneme aşamasında borsa sadece belirli kurumsal müşterilere kaldıraçlı işlemler sunaca. Şu anda hizmet tarafından desteklenen tek teminatın Bitcoin olduğu da yapılan açıklamalar arasında yer aldı. Bu da Bitstamp’ın Silvergate Bank’ın ilk borsa ortağı olarak kabul edilmesini sağlıyor.

Öte yandan Silvergate bankasının kripto para birimi işletmelerine karşı dost bir tavır sergilemesi büyük kripto para şirketleri ile ortaklıklar kurduğu için önemli bir adım olarak lanse ediliyor.

Bunların yanında Winklevoss ikizleri tarafından kurulan kripto para borsası Gemini Ağustos ayında yaptığı açıklama ile 7/24 geleneksel para transferleri sunmak için Silvergate’in SEN ağına katıldığını duyurmuştu

Ayrıca ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Mart 2019’da yapılan bir anlaşmaya göre Silvergate Bank, arasında kripto para birimi borsaları ve madenciler, emanetler ve küresel yatırımcıların da bulunduğu 542 dijital para birimi ile ilgili müşterilerine hizmet veriyor.

Bitstamp’in piyasa manipülasyonu ile ilgili attığı adımlara buradan ulaşabilirsiniz.

Marjin İşlem Düzenlemeleri

Kaldıraçlı alım satım, yatırımcıların potansiyel karlarını artırmak için borç almasına olanak tanıyor. Bununla birlikte bu tür bir işlem, bir yatırımcının ilk yatırımını aşan kayıp olasılığını ortaya çıkardığı için önemli riskleri de beraberinde getiriyor.

Dolayısıyla kaldıraçlı kripto para işlemleri Japon düzenleyicilerinin artan ilgisiyle karşılaşıyor. Japon Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), kripto para marj işlemlerini kaldıraç oranı sınırını 4 kattan 2 kata düşürmeyi önerdi. Düzenleyicinin önerisinin Nisan ayında uygulamaya konması bekleniyor.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap