BitPay, New York’taki İlk Bağımsız Kripto Ödeme İşlemcisi Oldu

BitPay, New York’taki İlk Bağımsız Kripto Ödeme İşlemcisi Oldu

Paylaş
BitPay, New York’taki İlk Bağımsız Kripto Ödeme İşlemcisi Oldu

Kripto para ödeme işlemcisi BitPay, Amerika Birleşik Devletleri kripto para birimi endüstrisi için tartışmasız en kısıtlayıcı devlet düzeyindeki çerçeveyi denetleyen, New York Finansal Hizmetler Departmanından (NYDFS) “BitLicense” alan sekizinci firma oldu.

NYDFS, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, şirketin kara para aklama, sahtecilik, kapitalizasyon, tüketici koruması ve siber güvenlik politikalarının kapsamlı olarak gözden geçirmesinin ardından Atlanta merkezli BitPay’in başvurusunu onayladığını duyurdu.

Financial Services Superintendent Maria T. Vullo, “DFS, NewPay’ın genişleyen ve iyi düzenlenmiş sanal döviz piyasasına BitPay’i ağırlıyor. Güçlü bir kamu gözetimin yapılmasını sağlarken, New Yorkluları küresel bir pazarda birleştiren ve güçlendiren canlı ve rekabetçi bir sanal para piyasasını desteklemek için çalışmaya devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Bugünden itibaren, BitPay New York tüccarları ve sakinleri için kripto para ödemelerini işleyebilir. Ayrıca lisans, şirkete kripto para karşılığı banka kartlarını devlete vermeye yetkilendiriyor. Şu anda, 2011 yılında kurulan şirket, Bitcoin ve diğer Bitcoin türevi paraları destekliyor.

BitPay, bir BitLicense alan ilk bağımsız kripto para birimi ödeme işlemcisidir. 2017 yılında sanal para birimi lisansını alan Coinbase, aynı zamanda bir ticaret platformu işletiyor, ancak ana işi kripto-para birimi ticareti etrafında dönüyor.

BitPay CEO’su Stephen Pair, “New York eyaleti, kripto para biriminde yer alan işletmelerin etrafındaki en sıkı politikalardan birine sahip ve bir Lisans elde etmek, onay süreçleri aracılığıyla çalışan bir BitPay için önemliydi. New York’un BitPay için önemli iş fırsatları sunduğundan bu sıkı çalışmanın sonuç vereceğine inanıyoruz” dedi.

BitPay, çerçevenin 2015’ten beri yürürlükte olmasına rağmen, tam bir BitLicense almayı sağlayan sekizinci firma. Ancak, NYDFS son üç ay içinde bu uygulamaların yarısını onayladı, belki de yeni ama olgunlaşan sanayi ile yetkilerin daha rahat hale geldiğini düşündürüyor.

Diğer NYDFS sanal para birimi lisans alıcıları arasında Square, Xapo, Genesis Global Trading, bitFlyer ABD, Coinbase, Ripple (XRP II adlı bir yan kuruluş aracılığıyla) ve Circle yer alıyor. Gemini  ve Paxos (eski adıyla itBit) NYDFS tüzüklerini aldı ancak tam lisans almadı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap