Bitpay Almanya’daki Faaliyetlerini Askıya Aldı

Bitpay Almanya’daki Faaliyetlerini Askıya Aldı

Paylaş
Bitpay Almanya’daki Faaliyetlerini Askıya Aldı

Bitpay, Bafin düzenlemeleri sebebiyle Almanya’daki tüm faaliyetlerini askıya aldığını kamuoyuna duyurdu. 1 Ocak 2020 tarihinde yürürlüğe girecek olan Bafin düzenlemeleri nedeniyle Bitpay faaliyetlerini askıya aldı. Bundan sonra Almanya’dakiler Bitpay’in sunduğu faaliyetlerden yararlanamayacak. Bitcoinist tarafından yapılan habere göre, kripto para ödeme işletmesi olan Bitpay’in hangi ülkelerde faaliyet göstereceğine ilişkin listeyi güncellediğini duyurdu. Resmi sitede yer alan “Bitpay’i neden ülkemde kullanamıyorum” başlıklı sayfa, aşağıdaki gibi değişti.

“Bitpay’in kullanıcıları ne yazık ki birazdan vereceğimiz listedeki ülkelerde kullanıcılara hizmet veremiyor. Bolivya, Cezayir, Vietnam, Irak, Almanya, Ekvator, Kamboçya, Kırgızistan, Nepal, Fas ve Bangladeş.”

Sayfadaki son güncellemede görüldüğü üzere listeye Almanya’da eklendi. Bundan sonraki süreçte Almanya’da Bitpay’in faaliyetleri sonlandırıldı. Bitpay’in yöneticilerinden olan Jan Jahosky yaptığı açıklamada, “2020 yılında yapılacak olan Bafin düzenlemeleri sebebiyle Almanya’daki faaliyetlerimizi sonlandırdık. Faaliyetlerimizi askıya almamızdaki tek neden bu düzenlemelerdir.” ifadesini kullandı. Almanya bu düzenlemeyle birlikte artık 2020 yılından itibaren ülkelerinde faaliyet gösteren tüm kripto para şirketlerinin lisans almasını zorunlu kıldı. Bitpay’de bu lisansa ihtiyaç duyup duymadıklarını anlamak için hizmetlerini askıya aldı. Almanya tarafından alınan bu karar Bitpay dışında diğer pek çok kripto para şirketleri tarafından da hoş karşılanmadı. Computer Base’de artık Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak sunmayacaklarını ifade etti. Almanya tarafından yapılacak olan bu düzenlemenin doğuracağı olumsuz sonuçların daha da artacağı öngörülüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap