Bitpanda, 10 milyon euroluk bir yatırım daha aldı

Bitpanda, 10 milyon euroluk bir yatırım daha aldı

Paylaş
Uzman Coin: Bitpanda, 10 milyon euroluk bir yatırım daha aldı

Fotoğraf: Uzmancoin arşivi

Viyana merkezli kripto para borsası Bitpanda, geçtiğimiz ay 170 milyon dolarlık yatırım aldığı B Serisi fonlama turunun bir başka ayağında 10 milyon euroluk yatırım daha aldı.

Alınan bu yatırımla beraber, Avrupa’da kurumsal yatırımcılarla ilişkilerin kuvvetlendirilmesinden birçok teknolojik entegrasyona kadar önemli projelerin hayata geçirilmesi planlanıyor. Bu hizmetlerin uygulamalara entegre edilerek, kullanıcıların her türlü varlığa kolayca yatırım yapabilmelerinin önü açılacak. Borsanın geleneksel ya da çoklu banka, bir fintech şirketi ya da çevrimiçi bir platformun sunduğu her özelliği barındırarak bu hizmetleri sunması amaçlanıyor.

Bilindiği üzere son dönemde kripto paralara kurumsal dünyadan gelen yatırım ciddi bir yükselme yaşadı. 2021’in ilk çeyreğinde yaklaşık 4,5 milyar dolar kurumsal yatırım bu evrene girdi. Bu artış ise fintech firmaları Jump Capital ve Winterntermute Trading’in, LeadBlock Partners’ın da katılımıyla beraber, Avrupa’daki kurumsal gücü artırmak için Bitpanda’ya yatırım yapmasının önünü açtı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bitpanda kurucu ortağı ve CEO’su Eric Demuth şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin ve dijital varlıklar hayatımızda kalacaklarını bizlere kanıtladılar. Bitcoin son 10 yılın en iyi performans gösteren varlığı oldu ve şimdi küçük yatırımcı gibi kurumsal yatırımcılar da bu trene binmek istiyor. Biz, Avrupa kıtasının birçok bölgesinde ofisleri olan regüle bir borsa olarak bu talebi karşılamaya hazırız.”

Jump Capital ortaklarından Saurabh Sharma da Avrupa’da bir yatırım platformu kurma çalışmaları için Bitpanda’yla ortaklık kurmaktan mutlu olduklarını belirterek, “Bitpanda zaten harika kripto varlıkları müşterilerine sunarak kendini göstermiş bir platform. Avrupa’da kendilerini kanıtladılar.” dedi.

Bitpanda’nın son aldığı 170 milyon dolarlık yatırım ile piyasa değeri 1.2 milyar dolara yükselmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap