BitMEX: Oyunu Altın, Bitcoin ve Bu Altcoin ile Oynayın!

BitMEX: Oyunu Altın, Bitcoin ve Bu Altcoin ile Oynayın!

Paylaş
BTC Piyasası: BitMEX: Oyunu Altın, Bitcoin ve Bu Altcoin ile Oynayın!

Fed’in faiz artırımıyla ilgili alacağı kararlar bu yıl ayrı bir etkiye sahip. Bununla birlikte, uzun vadede, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve altın için yapılan yatırımların karşılığını vereceği tahmin edildiğinde, enflasyon yine de zafer kazanabilir. Ancak o zamana kadar BitMEX borsası, dalgalanmaların en kararlı kripto yatırımcılarını bile uzaklaştırabileceği konusunda uyarıyor.

“Bitcoin, Ethereum ve altın yatırımcıları kazanacak, ancak dalgalara hazır olun”

BitMEX, Fed’in oranları önemli bir şekilde artırmasını beklemeyen diğer bazı kripto analistlerinin aksine, Fed’in artan enflasyona “cevap vereceğine” inanıyor. Borsanın araştırma ekibi, yakın tarihli bir araştırma raporunda, “Fed şimdi yanıt vermek zorunda ve yanıt verecek” diye yazdı. ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) tarafından ölçülen enflasyonun 1982’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştığını gösteren aşağıdaki grafiği paylaştı.

BTC Piyasası: BitMEX: Oyunu Altın, Bitcoin ve Bu Altcoin ile Oynayın! 1

Ayrıca BitMEX araştırmacıları, yükselen oranların hem hisse senetlerini hem de kripto paraları içeren “yatırımcıların finansal varlıklara olan talebi üzerinde büyük bir etkisi” olacağını tahmin ediyor. Bunun “ekonomide olağanüstü bir finansallaşma düzeyi” olduğunu ve finansal varlıkların likiditeye ve finansal akışlara herhangi bir temel değerden daha duyarlı olduğu ekleniyor.

“Yatırımcıların küçük bir yüzdesi stratejilerine bağlı kalmak için sabırlı olacak”

Borsa, yatırımcıların böyle bir senaryoya nasıl hazırlanmaları gerektiğine ilişkin bir soruya yanıt olarak, sonunda enflasyonun kazanacağını vurguladı. Bu durumda altın, altın madencileri, BTC, ETH ve endeks bağlantılı tahviller gibi enflasyon korumalarının karşılığını vermesinin beklendiği belirtildi. Bununla birlikte, rapora göre, senaryonun “işlemesi beş veya on yıl sürebilir”. Borsaya göre, ara dönemde piyasalar çalkantılı olacak, enflasyon muhtemelen düşecek ve yatırımcıların yalnızca küçük bir yüzdesi, tüm bunlar boyunca stratejilerine bağlı kalmak için sabır ve dayanıklılığa sahip olacak.

BTC Piyasası: BitMEX: Oyunu Altın, Bitcoin ve Bu Altcoin ile Oynayın! 2

Son olarak BitMEX, “taktikler ve piyasa zamanlamasının genellikle bir aptalın işi olarak görüldüğünü” belirtti. Borsaya göre yatırımcılar bunun yerine “bilgisayarları kapatmalı ve endeks izleyicileri satmalı” çünkü başka seçenleri olmayacak. Bu arada, BitMEX, “20.000 dolar karşılığında Bitcoin satın alın ve “oyunu oynayın” çağrısı yapıyor. Kriptokoin.com analizlerinde yer verdiğimiz üzere, bazı kripto analistleri BTC’de 20.000 dolar beklentilerini paylaştı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap