BitMEX Fonu 200 Milyon Dolara Çıktı

BitMEX Fonu 200 Milyon Dolara Çıktı

Paylaş
BitMEX Fonu 200 Milyon Dolara Çıktı

Dünyada faaliyet gösteren kripto para borsalarından olan BitMEX, fon bakımından değerlendirildiğinde en çok fona sahip borsalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan son değerlendirmede ünlü borsanın toplam fon değeri 200 milyon dolara ulaştı. Bu, son zamanlarda kırılmış en büyük rekor. Bilindiği üzere Binance kripto para borsası geçtiğimiz günlerde siber korsanların saldırısına uğramıştı. Bu saldırıda toplam 7 bin küsür adet BTC çalındı. Bu çalınan BTC’lerin Binance borsasına maliyeti ise 40 milyon dolar oldu. Ünlü borsa oluşan bu zararı fondan karşılamıştı. Bu tür fonlar, kripto para borsalarının garantisi oluyor. Yaşanabilecek herhangi bir problemde ya da geliştirilecek bir sistemde bu fondan kaynak sağlanıyor.

BitMEX borsasının kasasında bulunan 200 milyon dolarlık fonun, Bitcoin olarak tutulduğu öğrenildi. 200 milyon dolarlık Bitcoin’in herhangi bir sigortası da bulunmuyor. BitMEX bu 200 milyon dolarlık fonu olası zor durumlarda ya da yapılacak herhangi bir yatırımda kullanacaklarını açıkladı. Ayrıca bu fondaki birikimler bizzat BitMEX tarafından oluşturulduğu için herhangi bir yasal sorunla karşılaşmadan diledikleri zaman istedikleri miktarı çekebilecekler.

Kripto para borsalarının en büyük korkusu hiç şüphesiz siber korsanlar tarafından yapılan saldırılar olmuştur. Bu saldırılardan dolayı pek çok borsa çok büyük zararlara uğrayabiliyor. Bu konuda henüz herhangi bir borsa çözüm üretemese de şimdilik fonlar vasıtasıyla oluşan zararlar karşılanıyor. Bir nevi sigorta olarak kullanılan bu fonlar, kripto para borsaları için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap