BitMEX CEO’sundan Korkutan Bitcoin (BTC) Tahmini!

BitMEX CEO’sundan Korkutan Bitcoin (BTC) Tahmini!

Paylaş
BitMEX CEO’sundan Korkutan Bitcoin (BTC) Tahmini!

Lider kripto para borsalarından BitMEX‘in CEO’su Arthur Hayes, kripto para topluluğun yaklaşan bir olaya yönelik uyardı.

Çin Yeni Yılı Bitcoin Fiyatını Düşürecek!

Hayes, Çin Yeni Yılı‘nın yaklaştığını ve Bitcoin (BTC) volatilitesinin artıp, Bitcoin hacminin ise sert bir düşüş yapacağını ifade etti. Aslında bu durum ne BitMEX CEO’su Arthur Hayes, ne de kripto para yatırımcıları için yeni değil. Daha önce de Çin Yeni Yılı’na yaklaşılan tarihlerde Bitcoin fiyatlarında sert bir düşüş ve volatilide tam tersi bir artış görülmüştü.

Analist Timothy Peterson‘ın da en alttaki tweet içerisinde paylaştığı  verilerden de görülebileceği üzere, Bitcoin tam olarak bu dönemde ortalama olarak %5 düşüş yaşıyor. Dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip olan Çin’in böyle önemli bir tarihte nasıl Bitcoin düşüşüne sebep olduğu ise merak edilen konulardan birisi. Milyarlarca insanın birbirine hediye alması ve bazılarının bunu yapmak için ellerindeki kripto para birimlerini kullanması, doğal olarak bir satış baskısı oluşturuyor.

Kripto para alım satımı Çin içerisinde yasaklanmış olsa da, insanlar yaptırımları bir şekilde aşmayı başarıyor. Her yıl bu tarihlerde BTC fiyatının düşüş yaşaması da bunun en büyük kanıtlarından birisi.

BTC bütün bu tahminlerden sonra gerçekten de bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %3 ve üzeri düşüş yaşamakta.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap