BitMax 14 Farklı FTX Tokenını Borsaya Ekliyor

BitMax 14 Farklı FTX Tokenını Borsaya Ekliyor

Paylaş
BitMax 14 Farklı FTX Tokenını Borsaya Ekliyor

Dünyanın en büyük borsalarından Binance geçtiğimiz gün tüm FTX işlemlerini durduracağını açıkladı. Binance’te FTX ile kaldıraçlı işlem yapan yatırımcılar 31 Mart tarihinden itibaren bu hizmetten faydalanamayacaklar. Fakat bu yatırımcıların yardımına şimdi BitMax koştu.

BitMax’e Ekleniyor

BitMax Ekim 2019’da borsaya BTCBULL, BTCBEAR, XRPBULL ve XRPBEAR gibi FTX paritelerini eklemişti. Şirket bugün sabah saatlerinde yeni bir duyuru yayınladı ve FTX kullanıcılarını sevindirdi.

FTX yatırımcıları bundan böyle BitMax’i kullanarak birbirinden farklı tokenlarla işlem yapabilecekler. BitMax toplamda 14 farklı pariteyi borsaya ekleyecek. Bu işlem paritelerini şu şekilde sıralayabiliriz:

ETHBULL/USDT, ETHBEAR/USDT, LTCBULL/USDT, LTCBEAR/USDT, EOSBULL/USDT, EOSBEAR/USDT, BNBBULL/USDT, BNBBEAR/USDT, ALTBULL/USDT, ALTBEAR/USDT, EXCHBULL/USDT, EXCHBEAR/USDT

Türkiye’deki BitMax kullanıcıları bugün saat 17:00’den itibaren FTX tokenlarına para yatırmaya başlayabilecekler. Yatırımcılar 30 Mart TSİ 17:00’den itibaren de işlem yapabilecekler.

Binance’in Duyurusu

Yatırımcılar bu FTX tokenlarını kullanarak sanki spot piyasasında işlem yapıyormuş gibi 3 kata kadar varan kaldıraç oranlarıyla vadeli işlem yapabiliyorlardı.

Bu tokenlar başlangıç aşamasında birçok yatırımcının ilgisini çektiler. Çünkü yatırımcılar bu tokenları kullanarak kolayca vadeli işlem yapabiliyor, normalde kazanacaklarından daha fazla para kazanabiliyorlardı. Fakat bu aynı zamanda risk düzeyinin de yüksek olduğu anlamına geliyordu. Hatta bu tokenlarla işlem yapmanın risk yüzeyi o kadar yüksek ki birçok kişi bu işlemleri kumar oynamaya benzetiyor.

Binance dün yaptığı açıklamada birçok yatırımcı FTX işlemlerini “yeteri kadar anlamadığı” için bu işlemleri durduracağını duyurdu. Selcoin gibi isimler ise Binance’in bu hamlesini eleştirerek bunun adeta bir soygun olduğunu söylediler.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap