BitMart CEO’sundan yeni açıklama: Anahtar kelimeler çalındı

BitMart CEO’sundan yeni açıklama: Anahtar kelimeler çalındı

Paylaş
Uzman Coin: BitMart CEO’sundan yeni açıklama: Anahtar kelimeler çalındı

Son yıllarda artan kripto para bağlantılı hack olaylarına BitMart borsasına yapılan saldırı da eklendi. Borsa yaklaşık 196 milyon dolarlık varlık çalıdırırken, olayın yaşandığı ilk saatlerde konuşan CEO Sheldon Xia, bu sabah itibariyle yeni bir açıklamada bulundu.

İki tane sıcak cüzdanın anahtar kelimelerini ele geçiren hacker’ların 200 milyon dolarlık varlık çaldığını belirten Xia şunları yazdı:

“BitMart olarak ön güvenlik araştırmamızı tamamladık ve saldırıdan etkilenen varlıkları tespit ettik. Yaşanan güvenlik açığı büyük oranda iki sıcak cüzdanımızın çalınan anahtar kelimeleri kaynaklı oldu. BitMart’taki diğer varlıklar ise şu anda güvendedir.

BitMart, saldırıdan etkilenen kullanıcıların zararlarını kendi fonlarından tazmin edecektir. Token takasları da dahil olmak üzere bu konuyla ilgili en uygun çözümleri geliştirmek için bazı proje ekipleriyle temas halindeyiz. Hiçbir kullanıcı varlığı zarar göremeyecektir.

Tüm operasyon ve güvenlik sistemimizi sorunsuz şekilde geri almak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. En uygun ayarlamaları yapmak için biraz daha zamana ihtiyacımız var. Bu zor zamanda sizlerin anlayışını takdir ediyoruz.

Varlık yatırma ve çekme işlemleri kademeli olarak 7 Aralık’ta başlayacaktır. Diğer detaylı programlar kısa süre içinde açıklanacaktır. Teşekkürler.”

Hacker, fonları tornado cash’e yolladı

Kripto para güvenlik firması Peckshield’dan gelen bilgilerde, BitMart hacker’larının çalınan token’ları merkeziyetsiz borsa 1inch’e taşıdığını ve burada ethereum’a çevirip, varlık takibini zorlaştıran mikser uygulaması tornado cash2e gönderdiğini açıklamıştı.

Son olarak Ekim ayında da BXH borsası hack’lenmiş ve yaklaşık 140 milyon dolar değerinde varlık çalınmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap