Bithumb Hacklendi İddiası Ortalığı Karıştırdı

Bithumb Hacklendi İddiası Ortalığı Karıştırdı

Paylaş
Bithumb Hacklendi İddiası Ortalığı Karıştırdı

Bithumb kripto para borsası yine hack iddiasıyla çalkalanıyor. Şimdiki olayda ise EOS cüzdanlarının hacklendiği iddia edildi. Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası olan Bithumb’da çok büyük miktarda vurgun yapıldığı haberleri geliyor. EOS ve XRP cüzdanlarının hacklendiği ve siber korsanların milyonlarca dolarlık vurgun yaptığı belirtiliyor.

Güney Kore’nin ünlü borsası en son hacklendiği zaman tam 30 milyon dolar zarara uğramıştı. Bunun haricinde ise 14 milyon dolarlık bölümü geri almayı başarabilmişti. Dovey Wan’ın haberine göre, Bithumb kripto para borsasında EOS cüzdanları hacklendi. Hacklenen bu cüzdanlardan toplamda 3 milyon civarı EOS çalındı. Çalınan bu EOS’ların toplam değeri ise yaklaşık 12,5 milyon dolar seviyelerinde. Bithumb’da hacklenen bu cüzdanlar bu sefer soğuk cüzdan değil. En son yaşanan soğuk cüzdanların hacklenmesinden sonra bu cüzdanların denetimi daha da sıklaştırılmıştı.

Bithumb’ın hacklenildiğini iddia eden analistler ise bu iddialarını EXMO, KuCoin gibi kripto para borsalarına 3 milyon EOS’un gönderilmesinden sonra ortaya attı. Gerçekleşen bu olayda oldukça ilginç bir durumda bulunuyor. Kripto para borsasına saldıran kişinin cüzdanında çalınan EOS’ların yüzde 63’ü bulunuyor. Bu da Bithumb’ın hacklendiğinin en önemli göstergesi. Yaşanan bu olaydan sonra Bithumb yatırımcıları henüz bir açıklama yapmadı. Aynı şekilde ‘hack‘ iddialarından sonra Bithumb’dan da herhangi bir açıklama gelmedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap