BitGo yöneticisi: Her hafta kurumsal şirketlerle Bitcoin konuşması yapıyorum

BitGo yöneticisi: Her hafta kurumsal şirketlerle Bitcoin konuşması yapıyorum

Paylaş
Uzman Coin: BitGo yöneticisi: Her hafta kurumsal şirketlerle Bitcoin konuşması yapıyorum

Bankaların yavaş yavaş saklama hizmetleri vermeye başladığı, FED’in dijital paralar konusunda bir rapor yayımladığı hatta kripto para alımlarının her geçen gün arttığı ABD’de, BitGo şirketi yöneticisi Darren Jordan da ilginin çok büyük olduğunu ve kurumsal firmaların her hafta kendilerine ulaşıp bilançolarına Bitcoin ekleme konusunda bilgi aldıklarını söyledi.

“Bu konuşmaları her hafta yapıyorum”

Londra’da düzenlenen Token 2049 Konferansı’nda dün konuşan Jordan şunları söyledi:

“Geçen seneden bu yana finans dünyasında büyük değişiklikler yaşanıyor. Buna benzer konuşmaları her hafta kurumsal şirket yöneticileriyle yapıyorum. Bilançolarının küçük de olsa bir kısmını Bitcoin’e ayrımak istiyorlar.”

Şirketler için Bitcoin yatırımının kolay olmadığını belirten BitGo yöneticisi, bu tarz bir girişim için firmaların likidite ve regülasyonların onlara ne kadar izin verdiği konusunda bilgi sahibi olmaları gerektiğini söyledi.

Aynı konferansta konuşan Genesis Trading CEO’su Michael Moro da, Jordan’a katıldığını ve firmasının 2015’ten bu yana serbest yatırım fonları ve aile ofisleriyle çalışmasına rağmen, geçen seneden bu yana görülen değişim gibi büyük bir oynama görmediğini belirtti.

El Salvador’a altyapı desteği

Bilindiği üzere BitGo şirketi, 7 Eylül itibariyle Bitcoin’i yasal para ilân eden El Salvador’da ülkenin resmi Bitcoin cüzdanı Chivo’nun altyapısını sağlıyor.

ABD devlet otoritelerinin suçlulardan ele geçirdiği kripto paraların açık artırmada satılmasını da sağlayan BitGo, Mike Novogratz’ın CEO’luğunu yaptığı Galaxy Digital tarafından satın alınacağı belirtiliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap