Bitget, Fetch.ai’ye 10 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Bitget, Fetch.ai’ye 10 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitget, Fetch.ai’ye 10 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Kripto para türevleri borsası Bitget, 27 Nisan’da Fetch ai ekosisteminin geliştirilmesi için 10 milyon dolarlık yatırım yaptığını duyurdu.

Fetch.ai, data tahlili ve karmaşık finansal modelleme üzere çeşitli vazifeleri yerine getirebilen merkeziyetsiz bir yapay zeka ağıdır. Proje ayırca OpenAI’nin ChatGPT API’si ile entegrasyon içeren akıllı bir cüzdana sahiptir.

Bitget Danışmanlık Hizmeti Sunacak

Bitget, son devirlerde ChatGPT ile başlayan yapay zeka furyasına atıfta bulundu.

Bitget, Fetch.ai ile paydaşlığın niteliğine ait olarak yaptığı açıklamada, yapay zeka altyapı sağlayıcısının iş iştiraklerini genişletmesine yardımcı olmak için danışmanlık üzere hizmetler sunacağını söyledi. Husus ile ilgili açıklama yapan Bitget Genel Müdürü Gracy Chen: “Fetch.ai, halihazırda işletmelerin ve bireylerin etkileşim biçimleri üzerinde gerçek bir tesire sahip olabilecek bir dizi fonksiyonel yapay zeka tahlilinden oluşuyor” tabirlerini kullandı.

Fetch.ai’nin kurucusu ve CEO’su Humayun Sheikh ise yapay zeka alanındaki süratli ilerlemelerin, blok zinciri teknolojisindeki uygulamalar için verimli bir yer sağladığını belirtti.

Coingecko’ya nazaran, Bitget şu anda günlük 990 milyon dolarlık süreç hacmiyle dünyanın en büyük sekizinci kripto para borsası pozisyonunda. Merkezi Seyşeller’de bulunan borsa, 100’den fazla ülke ve bölgede 8 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veriyor.

Bitget, 20 Nisan’da Litvanya’da hizmet sunmak için düzenleyici lisans aldı. Şirket geçtiğimiz ay, çok zincirli cüzdan sağlayıcısı olan BitKeep’e 30 milyon dolar yatırım yaparak bünyesine kattı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap