Bitfinex’ten Kurumsal Yatırımcılara Müjde

Bitfinex’ten Kurumsal Yatırımcılara Müjde

Paylaş
Bitfinex’ten Kurumsal Yatırımcılara Müjde

Bitfinex kullanıcıları artık platformda ana hesaplarına bağlı olan alt hesaplar açabilecekler.

Alt Hesap Özelliği

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Bitfinex platforma yepyeni bir özellik ekledi. Bitfinex’in açıklamalarına göre kullanıcılar artık ana hesaplarına bağlı 100 farklı alt hesap açabilecek, bunları alım-satım yapmak için kullanabilecekler.

Şu anki bilgilere göre alt-hesap olarak adlandırılan bu özelliğin şu avantajları olacak:

Tüm hesaplardaki ortak işlem hacmi sayesinde işlem ücretlerinde indirimAynı anda birden fazla ticaret stratejisi kullanma imkanıBir kullanıcının hesabı onaylanmışsa o kullanıcı hangi alt-hesabının bilgilerini paylaşmak istediğini seçebilecekAna hesaptan belli bir alt-hesabın cüzdanına para gönderilebilecek

Bu özellikler özellikle bireysel kullanıcılar için pek cazip olmayabilir. Ancak Bitfinex’in bu açıklaması özellikle kurumsal yatırımcılar için büyük avantajlar sağlıyor. Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino tarafından yapılan açıklamalarda da görebileceğimiz üzere Bitfinex bu özellik sayesinde “kurumsal yatırımcıların taleplerini karşılamış” oluyor.

Kurumsal yatırımcılar bu yeni hesap sayesinde belli bir ana hesap oluşturabilecekler. Daha sonra bu ana hesaba bağlı alt hesaplar açan kurumsal şirketler, bu alt-hesapların kontrolünü farklı farklı çalışanlara devredebilecek, bu alt-hesaplara birbirinden farklı yetkiler/izinler verebilecekler.

Dev yatırım şirketleri bu sayede tek bir ana hesapta onlarca farklı yatırım stratejisini test edebilecek, yine tek bir ana hesapta 100 tane farklı alt hesap barındırabilecekler.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap