Bitfinex ve Tether’e Açılan Davada Yeni Gelişme!

Bitfinex ve Tether’e Açılan Davada Yeni Gelişme!

Paylaş
Bitfinex ve Tether’e Açılan Davada Yeni Gelişme!

10 Ekim tarihinde Bitfinex kripto para borsası ve Tether (USDT) stablecoin’inin üst yönetimi iFinex Inc. firmasına büyük bir toplu dava açılmıştı. Trilyonlarca dolarlık zarar beyan edilen dava, 8 Ocak tarihinde geri çekildi ve yeniden açıldı. Yeni dava Bryan Faubus isimli birisi tarafından yeniden açıldı ve bunun aslında küçük bir değişim olduğu belirtildi.

Tether, Bitcoin Fiyatını Maniple Etti

İlk açılan davada iFinex’in 2017 yılında özellikle Tether kullanıp bunları yüklü miktarlarda satarak kripto para piyasasını maniple ettiği iddia edilmekteydi. Davacılar her bir USDT’nin normalde gerçek bir doları temsil etmesi gerekirken, iFinex yönetiminin Bitcoin fiyatını arttırmak için buna uymadığını ve karşılıksız USDT bastığını açıkladı. Bu da 2017 yılında 20.000 dolara olan BTC yükselişini sağlarken, 2018 yılında 3.000 dolara düşüşü beraberinde getirdi.

Bitfinex temsilcileri daha önce yaptıkları açıklamalarda bütün bu iddiaları reddetmişlerdi. Eric Young ve Adam Kurtz tarafından açılan ilk dava Washington Eyaletinden yapılmıştı ve 7 Ocak tarihinde davacıların isteği ile geri çekildi. Yeni açılan davanın yetki alanı ise New York Güney Bölgesi olarak belirlendi. İlk dava açan iki kişiye ek olarak bu sefer David Crystal de toplu davaya katıldı.

Bitfinex belki bu davadan belki de bağımsız sebeplerden ötürü geçtiğimiz günlerde KYC prosedürlerini arttırmış ve regülasyonlara daha fazla uyum göstereceğini beyan etmişti.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap