Bitfinex Tether Gold Marjin İşlemlerini Duyurdu!

Bitfinex Tether Gold Marjin İşlemlerini Duyurdu!

Paylaş
Bitfinex Tether Gold Marjin İşlemlerini Duyurdu!

Dünyanın en büyük ilk 10 kripto para borsası arasında yer alan Bitfinex, stablecoin Tether Gold (XAU₮) için marjin işlemler başlattığını duyurdu.  Piyasaya oldukça yakın bir tarihte sürülen Tether Gold’un marjin işlemlerinin duyurulması ise şaşkınlığa yol açtı.

Tether Gold’a 5 Kat Kaldıraç Geldi!

Marjin işlemler aynı zamanda kaldıraçlı işlemler olarak da biliniyor. Önde gelen kripto para borsası Tether Gold için ilk olarak 5 kata kadar kaldıraç işlemi sunacak. Normalde daha yüksek oranlara kadar kaldıraç sunabilen Bitfinex’in neden Tether Gold için böyle bir karar aldığı ise bilinmiyor.

Tether Gold’un işlem çiftleri ise Tether (USDT), Bitcoin (BTC) ve ABD Doları olarak açıklandı. Aslında Bitfinex ve Tether’in aynı yönetim kuruluna sahip olduğu biliniyor. Tether Gold, USDT’ten farklı olarak ABD dolarına veya herhangi bir itibari paraya değil, direkt olarak altına endeksli bir fiyata sahip.

Marj ticareti yapanlar normal alım satıma göre daha fazla kazanç elde edebilmek için ödünç para alıyor gibi düşünülebilirler. Tabii ki daha fazla kazanma olasılığı aynı zamanda kaybın daha yüksek miktarlarda olma ihtimalini de beraberinde getiriyor.

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino konu hakkında yaptığı açıklamada Tether Gold marjin işlemlerinin daha gelişmiş işlem stratejilerinin uygulanabilmesini sağlayacağını ima etti. Yatırımcıların altına endeksli bir stablecoin ile kaldıraçlı işlem kullanmaları piyasaya için oldukça şaşırtıcı sonuçlar doğurabilir.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap