Bitfinex, 2016 yılında çalınan kullanıcı varlıklarının iade edileceğini duyurdu

Bitfinex, 2016 yılında çalınan kullanıcı varlıklarının iade edileceğini duyurdu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitfinex, 2016 yılında çalınan kullanıcı varlıklarının iade edileceğini duyurdu

Son teknoloji eseri bir dijital varlık trading platformu olan Bitfinex, Amerika Birleşik Devletleri İç Güvenlik Bakanlığından (The Deparment of Homeland Security-DHS) 312.219,71 dolar nakit ve 6.917 BCH aldığını duyurdu.

Bu gelişme, Bitfinex’in Ağustos 2016’da borsadan çalınan varlıkları kurtarmak ismine kolluk kuvvetleri ve öbür soruşturma kurumlarıyla birlikte çalışarak devam eden uğraşlarının bir çıktısı olarak bedellendiriliyor. ABD hükümeti ise bu güvenlik ihlaline karışan bireyleri kovuşturmada ve hırsızlıkla kontaklı fonlara el koymada ilerleme kaydetmeye devam ediyor.

“Çalınan tokenlar’ı sahiplerine dağıtmak için sabırsızlanıyoruz”

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino, 2016 yılında Bitfinex’ten çalınan varlıkların kurtarılmasında başarılı bir dönüm noktasına ulaşabildikleri için son derece memnun olduklarını tabir etti. Ayrıyeten bu özel operasyonun, kolluk kuvvetlerinin neredeyse yedi yıl evvel Bitfinex’e karşı işlenen hatanın tüm gelirlerini ihtimamla takip etme taahhütlerini yerine getirdiğini belirterek şu tabirleri kullandı:

Bitfinex, mukaveleden kaynaklı taahhütleri yerine getiriyor

Bitfinex’in token sahiplerine yönelik mukaveleden doğan yükümlülükleri uyarınca bu meblağların, 2016 yılındaki güvenlik ihlalinin akabinde Bitfinex tarafından verilen Recovery Right Tokenlar’ı tazmin etmek için kullanılacağı bildirildi.

Aktif olarak sirkülasyonda bulunan 30 milyon RRT sebebiyle geri kazanılan ölçünün, tüm RRT tokenlar’ı karşılamak için kâfi olmadığı tabir ediliyor. Bu sebeple Bitfinex’in kontrattan doğan taahhütlerine nazaran tüm RRT sahiplerine 1 ABD dolarından itfa edilecek. Akabinde kurtarılan varlıkların yüzde 80’e kadarı ise UNUS SED LEO Token sahiplerine ödenecek.

RRT sahipleri, tokenlar’ını 6 Temmuz 2023 00.00 UTC prestijiyle sahip oldukları RRT varlıklarının hacmine orantılı olarak kullanabilecek. Bitfinex, güvenlik ihlali sırasında borsadan çalınan varlıkları kurtarmak ismine ilgili kolluk kuvvetleriyle ve isimli sistem aracılığıyla çalışmaya devam ediyor.

El koyma süreci, DHS’nin bir kolluk kuvveti olan ABD Gümrük ve Hudut Muhafazası tarafından gerçekleştirildi. Bitfinex tarafı, DHS çalışanlarına hem çalınan varlıkları kurtarma hem de borsaya iade etme konusundaki kararlılıkları için yetkili mercilere teşekkürlerini iletti.

Hibya Haber Ajansı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap