Bitexlive Borsası Hacklendi

Bitexlive Borsası Hacklendi

Paylaş
Bitexlive Borsası Hacklendi

Kripto para piyasasının git gide popülerleşmesi sebebiyle gözler sürekli kripto paraların üzerinde. Her geçen gün ilginin arttığı bu piyasalardaki yatırımcı sayısı da buna paralel olarak aratış gösteriyor. Yatırımcı sayısının sürekli olarak artış göstermesi ile ortaya çok sayıda yeni kripto para borsaları çıkıyor. Türkiye’nin ünlü kripto para borsalarından olan deneyimli Bitexlive borsası, siber korsanların saldırısına uğradı. Dünya üzerinde yer alan pek çok önemli borsa gibi Türkiye’de faaliyet gösteren borsalarda bu tür hackerların sürekli saldırısı altında. Hatırlanacağı üzere dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a yönelik yapılan siber saldırıda tam 40 milyon dolarlık BTC ele geçirilmişti. Ünlü borsa oluşan bu zararı kendi fonlarıyla kapatmıştı.

Türkiye’nin ünlü kripto para borsalarından olan ve yatırımcılarına birçok kripto para alım satım işlemi sunan Bitexlive borsası hacklendi. Ünlü borsanın yöneticileri tarafından yapılan açıklamaya göre gerçekleşen saldırı 1 Eylül 2019 tarihinde yapıldı. Yöneticiler tarafından yapılan açıklamada pek çok ETH, XRP, VITAE ve LTC’nin çalındığı bildirildi. Hackerlar tarafından Bitexlive’den tam 4350 adet XRP ve 4200 dolarlık VITAE tokenının çalındığı bildirildi. Çalınan bu tokenların Coinbase platformunda yer alan bir cüzdana aktarıldığı da öğrenildi. Yapılan bu transfer işleminin ardından zaman kaybetmeden Coinbase yönetimiyle iletişime geçen yetkililer henüz olumlu bir geri dönüş almış değil. Aynı zamanda yetkililer yaptıkları açıklamada, hiçbir şekilde yatırımcıların zarar görmeyeceğini de belirtti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

  1. Bitexlive Info:

    Duyuru: Borsamız yenilendi! Bitexlive artık daha güvenli. 1 Ekim itibariyle aktif olacaktır. 1 ay boyunca tüm işlemlerde komisyon ücreti sıfırdır. Bazı coin lerin entegrasyonu henüz tamamlanmadı. Üzerinde çalışıyoruz. En kısa sürede aktif edeceğiz. Saygılarımızla,
Yorum Yap