Bitcoin’in Yeni Ralliye Hazırlandığını Gösteren 3 Sebep!

Bitcoin’in Yeni Ralliye Hazırlandığını Gösteren 3 Sebep!

Paylaş
Bitcoin’in Yeni Ralliye Hazırlandığını Gösteren 3 Sebep!

Bitcoin bu hafta oldukça sert hareketlenmeler yaşasa da, aslında birçok kişinin fark etmediği veya unuttuğu 3 sebep ilerleyen günlerde BTC’nin ciddi bir yükseliş yakalayabileceğini göstermekte. Bunun 2020 yılının başlangıcı ile kendini göstereceği tahmin edilmekte ve yükselişi destekleyecek üç sebep şu şekilde sıralanabilir:

Bitcoin Önemli Bir Desteğe Sahip

Bitcoin 6.500 dolara kadar inse de buradan elde ettiği sıçrama ile 7.200 dolara kadar çıktı. Bu da daha önce defalarca güçlü bir sıçrama noktası oluşturan 6.500 dolar seviyesinin aynı zamanda oldukça dayanıklı bir destek noktası olduğunu gözler önüne seriyor. 200 haftalık hareketli ortalama ve Fib geri çekilme seviyelerinin de desteklediği 6.500 dolar, düşüşleri engellemekte oldukça başarılı oldu.

BTC’ye Olan Kurumsal İlgi Artıyor

Bakkt’ın Eylül ayındaki performansı ile Aralık ayındaki performansı arasında adeta dünyalar var. Kurumsal ilginin arttığının kanıtı olarak gösterilebilecek Bakkt’ın Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri hacmi, kesinlikle 2020 yılında bunun daha üst seviyelere çıkacağının habercisi konumunda.

Bitcoin Yarılanma FOMO’su

2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşeceği tahmin edilen Bitcoin blok ödülü yarılanması, daha önceki yıllarda ciddi bir FOMO oluşturmuştu. Bitcoin’in kazılan miktarının 18 milyonu aştığını da hesaba katacak olursak, toplam arz ne kadar azalırsa kazılan her bir BTC’nin değeri de o kadar artacaktır.

Bu da aslında 2020 yılındaki yarılanmanın diğer yarılanmalardan çok daha farklı ve fiyat etkili olabileceğini göstermekte.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap