Bitcoin'in sıradaki büyük testi: Şükran Günü dönemi

Bitcoin'in sıradaki büyük testi: Şükran Günü dönemi

Paylaş
Bitcoin'in sıradaki büyük testi: Şükran Günü dönemi

Forbes’ta yer alan habere göre, Bitcoin ve diğer büyük kripto paralar, piyasada bir sonraki büyük hareketleri belirleyebilecek olan Şükran Günü dönemi ile karşı karşıya.

Şükran Günü dönemi, özellikle Amerikalılar için özel bir dönem. Şükran Günü, ABD’de aile ve arkadaşlarla bir araya gelerek sıcak yatırımlar da dahil olmak üzere güncel olaylar hakkında konuşmak için bir fırsat olarak görülüyor.

Ayrıca bu dönemde spekülatif varlıklarda görülen vahşi hareketler dikkat çekiyor.

Örneğin, 2017 yılının Kasım ayında Şükran Günü’ne yaklaşılırken 5000 dolar seviyelerinde gezinen Bitcoin fiyatı, Şükran Günü ve sonrasında 20,000 dolara dayanmıştı. 2018’e gelindiğinde ise bunun tersi bir durum söz konusuydu. 2018’deki Şükran Günü döneminde fiyat 6000 dolarlardan 3500 dolar seviyesine gerilemişti.

Bu gibi dalgalanmalar, 1990’ların sonlarında teknoloji hisselerinde görülüyordu ve son birkaç yılda ise Bitcoin başta olmak üzere büyük kripto paralarda gözlemleniyor.

Forbes’a konuşan RockX’in CEO’su ve kurucu ortağı Alex Lam, “ABD ve Çin gibi etkili ülkeler dijital paralar lehine olumlu politikalar üretmeye devam ettikçe Bitcoin’in fiyatı insanları her zaman şaşırtabilir. Şükran Günü için bir tahminde bulunacak olursam Bitcoin’in 7500 – 9500 dolar aralığında kalacağını söyleyebilirim.” ifadelerini kullandı.

Bu yıl, Şükran Günü 28 Kasım’da gerçekleşecek. Ertesi gün ise tüm dünyada büyük indirim kampanyalarının yapılacağı Black Friday başlayacak.

Bitcoin, TSİ 13.00 itibari ile 9000 dolardan alınıp satılıyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap