Bitcoin’in Ötesine Bakmak: “Bu 5 Altcoin 2022’nin Coinleri!”

Bitcoin’in Ötesine Bakmak: “Bu 5 Altcoin 2022’nin Coinleri!”

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’in Ötesine Bakmak: “Bu 5 Altcoin 2022’nin Coinleri!”

Kriptoların artan popülaritesi, 2022’de kripto para piyasası için büyük bir potansiyel anlamına geliyor. Bu yazıda, analist Aditi Saha listesinden 2022 radarına eklenebilecek 5 altcoin projesine ve özelliklerine göz atalım. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

2022’de takip edebileceğiniz 5 altcoin projesi

Ethereum (ETH)

Ethereum, kendi kripto para birimi Ether (ETH) ile açık kaynaklı, merkezi olmayan bir Blockchain sistemi. Rus-Kanadalı Vitalik Buterin’in en tanınmış olduğu sekiz kişi tarafından kuruldu. Ethereum’un benimsenen yeteneği akıllı sözleşmeler, birden fazla taraf arasındaki bir sözleşmeye uymak için gerekli adımları otomatik olarak gerçekleştiren internet tabanlı bilgisayar programlarıdır. Kripto yatırımcıları, ETH 2.0’ın (Aşama 0) Aralık 2020’nin başlarında yayına girmesinden kısa bir süre sonra Ethereum 2.0 ağında stake etmeye başladılar. Ek olarak, EIP-1559 yükseltmesi, Ethereum gas ücretlerinin nasıl hesaplandığını değiştiren ve çok beklenen bir mekanizma getirecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’in Ötesine Bakmak: “Bu 5 Altcoin 2022’nin Coinleri!” 1

Solana (SOL)

Solana, Web3, DeFi, NFT’ler vb. dahil binlerce projeyle dünyanın en hızlı büyüyen kripto ekosistemi ve Blockchain’i olarak görülüyor. 400 milisaniyelik blok süresi ile Solana piyasanın en altyapılardan biri. Ayrıca, Solana sadece ucuz ve ultra hızlı değil, aynı zamanda sansüre karşı dayanıklıdır. Bu, uygulamaların özgürce çalışmasına izin vermek için ağın açık kaldığı ve işlemlerin asla kesintiye uğramadığı anlamına gelir. Ek olarak, geçmiş kanıtı (PoH), Solana’nın masaya getirdiği en dikkat çekici yeniliklerden biridir. Bu kavram, protokolün daha ölçeklenebilir olmasına izin vererek kullanılabilirliği artırır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’in Ötesine Bakmak: “Bu 5 Altcoin 2022’nin Coinleri!” 2

Cardano (ADA)

Cardano, dünyanın daha iyiye doğru değiştiğini görmek isteyen vizyonerleri, yenilikçileri ve fark yaratanları güçlendiren bir PoS Blockchain platformudur. Ethereum ağının kurucularından Charles Hoskinson, 2017’de Cardano’yu icat etti. Cardano şu anda, önceki tüm protokollerden daha gelişmiş özellikler sunma ve kurumsal düzeyde dApp’lerin oluşturulması için güvenli ve güvenli bir platform olarak hizmet etme niyetiyle bir akıllı sözleşme platformu oluşturmaya odaklanıyor. Cardano ağının merkezliği, güvenliği korurken küresel gereksinimlere sürdürülebilir bir şekilde ölçeklenmesine izin veren Ouroboros aracılığıyla sağlanır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’in Ötesine Bakmak: “Bu 5 Altcoin 2022’nin Coinleri!” 3

Chainlink (LINK)

Chainlink, akıllı sözleşmeler arasında evrensel bağlantılar sağlayarak Blockchain soyutlamasından yararlanır. Sergey Nazarov, Chainlink’i 2017’de kurdu. Altcoin’in PoS konsensüs mekanizması, Chainlink’i Ethereum tabanlı bir ERC-20 token’i olarak korur. Ek olarak, herhangi bir Blockchain üzerinde gelişmiş akıllı sözleşmeleri desteklemek için Chainlink merkezi olmayan oracle ağları, dayanıklı çıktılar, girdiler ve hesaplamalar sunar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’in Ötesine Bakmak: “Bu 5 Altcoin 2022’nin Coinleri!” 4

Polygon (MATIC)

Altcoin Polygon, kullanıcı dostu, iyi yapılandırılmış bir Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme platformudur. Çerçevenin temel bileşeni olan Polygon SDK, çeşitli uygulamalar oluşturmak için kullanılabilen modüler, esnek bir çerçevedir. Dahası, Polygon, en iyi bağımsız Blockchain’leri ve Ethereum’u birleştiren tam teşekküllü bir multi chain sistemi sunar. Proje temelde, birkaç Blockchain projesindeki ölçeklenebilirlik sorunlarının üstesinden gelerek kripto benimsenmesini artırmayı amaçlıyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap