Bitcoin’in Madencilik Zorluğundan Beklenmeyen Düşüş!

Bitcoin’in Madencilik Zorluğundan Beklenmeyen Düşüş!

Paylaş
Bitcoin’in Madencilik Zorluğundan Beklenmeyen Düşüş!

Bitcoin ağındaki madencilerin sayısına ve hash rate’e göre otomatik olarak kendisini ayarlayan madencilik zorluğu, elde edilen verilere göre 8 Kasım tarihinde inanılmaz bir düşüş yaşadı ve 2018 yılından beri görülmemiş seviyeye geriledi.

Alistar Milne tarafından aktarılan bilgilere göre, yaşanan son düşüş aslında 2018 yılının Aralık ayından beri görülmeyen büyülükte oldu ve net %7 olarak kayıtlara geçti. Milne kendi yaptığı hesaplamaya göre yeni düşüş ile beraber 1 BTC’nin kazımı için ortalama 8.000 dolarlık harcama yapılması gerektiğini de vurguladı.

Bitcoin madenciliğinin bir yıllık grafiğine bakıldığında da, son düşüşe kadar hep yükseliş yaşandığı görülebilmekte. BTC ağının hash rate’i ise bugün itibariyle ilginç bir yükseliş yaşadı ve yeniden saniyede 100 milyar hash’in üzerine çıktı.

Hash rate’in yükseliş sebebi, önde gelen Bitcoin madencilik donanımı firmalarından Argo Blockchain’in 500 adet yeni Antminer S17 cihazı alması olarak belirtilse de, madencilik zorluğunun düşüş sebebi hala bilinmiyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap