Bitcoin’in İşlem Hacmi Düşmeye Devam Ediyor

Bitcoin’in İşlem Hacmi Düşmeye Devam Ediyor

Paylaş
Bitcoin’in İşlem Hacmi Düşmeye Devam Ediyor

Bitcoin fiyatı 2 Nisandan itibaren %9,38’lik önemli bir yükseliş elde ederek kısa süre de olsa 7.000 doların üstüne çıkmayı başardı. Bunun devamında gelen düzeltme ise BTC/USD paritesinin birim fiyatını yeniden 6.700 dolar seviyelerine kadar çekti.

Aslında BTC’nin iki gün üst üste 7.000 doların üzerine çıkması iyiye işaret olsa da ticari hacmin bunu desteklemiyor oluşu tutunmayı güçleştiriyor. Bitcoin’in 7.000 dolar üzerinde tutunması için daha fazla alım baskısına yani işlem hacmine ihtiyacı olduğu görülüyor.

Bitcoin’in Hacmi Düşüyor, Tehlike Artıyor

Buna rağmen Arcane Research tarafından yayınlanan en son rapora göre, BTC’nin işlem hacmi devamlı olarak düşüyor. BTC’nin 7 günlük ortalama gerçek ticari hacminin bu hafta da düşüş yaşadığı ortaya çıktı. Fiyat yükseliş elde etse de hacmin düşüyor olması aslında ayı piyasasının etkilerinin tam anlamıyla devam ettiğinin bir işareti.

Hacmin düşmesi piyasanın daha kolay maniple edilebilmesine de neden oluyor. Bitcoin’in 30 günlük volatilitesi de geçtiğimiz haftaya kıyasla %9 arttı ve hacim düşüklüğünün bir zararı daha hemen kendisini belli etti.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap