Bitcoin’in Her Adımını Bilen Efsane: Bu Tabanlar Geliyor!

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Efsane: Bu Tabanlar Geliyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin’in Her Adımını Bilen Efsane: Bu Tabanlar Geliyor!

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC)’in 37.000 dolarlık desteği tutamaması ve yüzde 10’dan fazla düşmesinin ardından, birkaç kripto para birimi analisti, BTC ve altcoin’leri önümüzdeki günlerde daha fazla çöküş beklediğini söylüyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Brandt’e göre Bitcoin 28.000 dolara gerileyebilir

Bitcoin için bu tür tahminlerde bulunan bir analist, 1975’ten beri ticaret yapan deneyimli bir Vadeli İşlem ve FX traderı olan Peter Brandt oldu. Brandt’in analizine göre, Bitcoin 28.800 dolara gerileyebilir. Brandt, bu hafta sektörü saran olumlu haberlere rağmen, kripto piyasasının hala irrasyonel davrandığını ve diğer kripto para birimlerinin yanı sıra Bitcoin fiyatlarının büyük bir düşüş yaşadığını belirtti. Her türlü pozitif temelin yerini alan deneyimli trader için piyasada daha büyük bir sorun var. Brandt, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Bir piyasanın temellerini yansıtan haber ve olaylar önemli değil. Önemli olan, bir piyasanın haber ve olay akışına nasıl tepki verdiğidir. Haberler bir piyasa için yükselişe işaret ederse, ancak piyasa buna göre tepki vermiyorsa, o zaman piyasanın büyük sorunları olduğunu biliyoruz.

BTC Piyasası: Bitcoin’in Her Adımını Bilen Efsane: Bu Tabanlar Geliyor! 1

Brandt’ın analizine dayanarak, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para biriminin önümüzdeki günlerde 28.805 dolara kadar düşebileceğini bir grafik kullanarak tahmin etti. Birkaç gün önce, Luna Foundation Guard (LFG), 1 milyar dolarlık özel bir token satışının sonlandığını duyurdu. İlginç bir gelişmede firma, Bitcoin’de (BTC) hakim olacak merkezi olmayan bir UST Forex rezervi oluşturmak için toplanan 1 milyar doları kullanacağını açıkladı.

Herkes Ukrayna ve Rusya gerginliğine odaklandı

Pek çok kişi haberin Bitcoin değerinde bir artışa neden olabileceğine inansa da, traderların Rusya ve Ukrayna arasındaki yeni gelişmelere, ABD’nin faiz oranlarında yaklaşan artışlar da dahil olmak üzere diğer konulara daha fazla odaklanmasıyla işler plana göre gitmedi.  Coingecko verilerine göre şu anda Bitcoin, 35.000 doların altında işlem görüyor ve birçok trader, tüm bu endişeler arasında bir milisaniyede işlerin kötüden daha da kötüye gidebileceği korkusunu dile getiriyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap