Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten “Son Dakika” Tahmini!

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten “Son Dakika” Tahmini!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten “Son Dakika” Tahmini!

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, geçtiğimiz 24 saat boyunca düşüş yaşadı. BTC yüzde 7, Ethereum (ETH) yüzde 6.5, BNB yüzde 4.6’lik düşüşler sergiledi. Bunun ardında artan faiz oranları korkusu ve Rusya-Ukrayna krizi gibi gelişmeler olduğu düşünülüyor. Bu sırada BTC tahminleriyle öne çıkan ünlü trader Peter Brandt tahminlerini aktardı. Kriptokoin.com olarak detayları paylaşıyoruz…

Bitcoin fiyatında geri çekilme yaşandı

Bitcoin geçtiğimiz haftalar boyunca 40.000 ila 45.000 dolar aralığına bağlı işlem gördü. Bazıları BTC’nin 2022’nin sonunda 100.000 dolara ulaşabileceğini düşünüyor, ancak bunun için BTC’nin yüzde 50’den fazla bir yükseliş görmesi gerekir. Ancak Glassnode’un on-chain verilerine bakıldığında, önceki düşüş trendlerine kıyasla daha aktif bir kullanıcı tabanı olduğu, aşağıdaki grafikteki gibi görülüyor.

BTC Piyasası: Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten “Son Dakika” Tahmini! 1

Glassnode, geçtiğimiz günlerde şu anda BTC ağında günlük olarak 275.000 aktif kullanıcı olduğunun haberini verdi. Boğa dönemindeki sayıların oldukça altında olsa da, uzun vadeli ağ etkilerini yansıtan düşüş piyasalarında aktiflik tabanının yükseldiğini bildiriyor. Öte yandan yine on-chain veri sağlayıcısı Santiment, BTC’de 100.000’den fazla tokena sahip olan balinaların tuttuğu coin miktarının artış yaşadığını belirtti. Söz konusu grafiği aşağıda görebilirsiniz:

BTC Piyasası: Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten “Son Dakika” Tahmini! 2

Peter Brandt, tahminlerini aktardı

Bu sırada popüler trader Peter Brandt, mevcut durumun Bitcoin fiyatında uzun konsolidasyon döngüsünün başlangıcı olabileceğini düşünüyor. Tarihi trendlere dikkat çeken Brandt’e göre Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşana kadar bu döngü 40 ay kadar sürebilir. Brandt, Twitter paylaşımında aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Bitcoin büyük zirveleri ve onları aşacak uzunlukta konsolidasyon görebilir. BTC “aya” diye tutturanlar, BTC yatırımcılarına büyük bir kötülük yapıyor Düzeltmeler uzun sürebilir önemli olan sürekli bir heyecan değil, uzun süreli dayanıklılık olmalıdır.

BTC, yazım sırasında yüzde 7’lik bir düşüş ile 40.803 dolardan el değiştiriyor. Piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, geçtiğimiz gün 43.898 dolar seviyesindeyken 40.000 dolara geri çekilmiş durumda. Peter Brandt’in BTC analizinde kullandığı grafik ise şu şekilde:

BTC Piyasası: Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten “Son Dakika” Tahmini! 3

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap