Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: 2019’u Tekrarlıyoruz!

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: 2019’u Tekrarlıyoruz!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: 2019’u Tekrarlıyoruz!

Bitcoin kırılmasının ve ardından 47.000 dolara yükselmesinin ardından, daha önce BTC öngörülerinde haklı çıkmış olan Peter Brandt dahil olmak üzere çeşitli kripto piyasası analistleri, piyasa değeri ile ilk sırada yer alan kripto para biriminin gelecekteki potansiyel hareketiyle ilgili düşüncelerini ve analizlerini dile getirdiler. İşte detaylar…

Bitcoin fiyatı sıçrama yaşadı

Bitcoin, 16 Mart’ta 40.000 doların üzerine çıktı ve o zamandan beri geriye bakmadı. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere birkaç yükseliş hamlesinin ardından, varlık yavaş yavaş diğer yuvarlak sayılı kilometre taşlarını geri almaya başladı ve sonuçta birkaç gün önce 45.000 dolara ulaştı. Hafta sonu oldukça sakin bir şekilde başladı, çünkü BTC hafifçe geri çekildi, ancak yine de 44.000 ila 45.000 dolar arasında kaldı. Pazar da ilk başta nispeten yavaş bir gündü. Ancak haftanın ilk gününde kripto para birimi saatler içinde yaklaşık 3.000 dolar yükseldi ve gün içi en yüksek 47.800 dolara çıktı.

BTC Piyasası: Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: 2019’u Tekrarlıyoruz! 1

Üstelik bu, varlığın 2 Ocak’tan bu yana en yüksek fiyat etiketi oldu. Büyük fiyat artışı aynı zamanda 400 milyon doların üzerinde tasfiyeye yol açtı. Şu an itibariyle, BTC hafifçe geri çekildi ve 47.000 dolara yakın duruyor. Bununla birlikte, piyasa değeri 900 milyar dolara yaklaştı.

Analist neler diyor?

Efsanevi analist Peter Brandt’e göre kripto para biriminin 4.000 ve 8.000 dolar civarındaki fiyat hareketine benzer bir hareket görüyoruz. O zamanlar BTC, simetrik aralığından kopuşlar yaşamıştı. 2019’daki kırılmanın ardından BTC yaklaşık yüzde 20 kazanarak artan aralığa girdi. Bu durum, BTC’nin yerel zirveleri görmesiyle sonuçlandı. Ardından yüzde 50’lik fiyat artışları da geldi.

Oldukça benzer tarihsel hareketler göstermesine rağmen Bandt, bir feragatname sunarak topluluğu grafiklerin geleceği tahmin edemeyeceği konusunda uyardı. “BTC” etiketi “durursa ve lazer gözleri yeniden ortaya çıkarsa” traderların dikkatli olması gerektiğini de sözlerine ekledi. Yani uyarısıyla, piyasanın açgözlülük aşamasına geçtiğinde dikkatli olunması gerektiğini ima etti.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap