Bitcoin’in Fiyatını Aşağı Çeken Hareketlilik Bulundu!

Bitcoin’in Fiyatını Aşağı Çeken Hareketlilik Bulundu!

Paylaş
Bitcoin’in Fiyatını Aşağı Çeken Hareketlilik Bulundu!

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in fiyatı aslında Temmuz ayında ulaşılan zirveden sonra düzenli olarak düşüş yaşamaya başladı ve dün akşam saatlerinde yüzde 4 ve üzerinde bir düşüş ile yeniden 6.000 dolar bandına geriledi.

PlusToken BTC Satışlarını Hızlandırdı

Uzmanlar bu düşüşün tam olarak nereden kaynaklandığını tespit edemese de, blockchain araştırma firması Chainalysis bunun PlusToken olarak bilinen ponzi yapısından kaynaklandığını ortaya sürdü. Chainalysis araştırmasında PlusToken’in aynı günün sabahında 20.000 BTC ve 790.000 ETH sattığı vurgulanmakta ki dün sadece Bitcoin’in değil Ethereum’un da sert bir düşüş yaşayarak 130 dolara gerilediği bilinmekte.

Chainalysis buna ek olarak PlusToken üyelerinin şirketten bağımsız olarak da 185 milyon dolarlık Bitcoin’i çoktan tasfiye ettiğini ve bunun da ayrı bir satış baskısı oluşturduğunu vurgulamakta.

Alex Krüger ilgili analizi referans göstererek Nisan ayından beri  25.000 adet Bitcoin’in PlusToken tarafından nakde çevrildiğini belirtti ve bunun BTC fiyatını aşağıya çeken en büyük ikinci etmen olduğunu itiraf etti.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap