Bitcoin’in Fiyatı ile Hash Oranı Arasında Bağlantı Var

Bitcoin’in Fiyatı ile Hash Oranı Arasında Bağlantı Var

Paylaş
Bitcoin’in Fiyatı ile Hash Oranı Arasında Bağlantı Var

Luxor Mining Pool’un operatörü Ethan Vera, Bitcoin hash oranıyla ilgili yeni açıklamalar yaptı.

Bitcoin’in hash oranı geçtiğimiz günlerde 120m Th/s’ye çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Vera’nın açıklamalarına göre hash oranındaki bu hareketlilik doğrudan BTC fiyatındaki hareketliliklerle bağlantılı.

Hash ve Fiyat

Ethan Vera, Bitcoin Magazine’e yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in hash oranındaki artışın aslında fiyattaki artışla bağlantılı olduğunu söyledi.

Vera’nın açıklamalarına göre kripto para madencileri, Bitcoin fiyatı arttıkça eski madencilik cihazlarını da çalıştırmaya başlıyorlar ve böylece ağdaki hash oranı ciddi ölçüde artmaya başlıyor.

Bitmain bundan birkaç ay önce S17+ model madencilik cihazlarını piyasaya sürmüş, bu modellerle birlikte madenciler arasındaki rekabet iyice kızışmıştı. Ancak Vera’nın açıklamalarına göre Bitcoin fiyatı arttıkça madenciler S9 model cihazları dahi yeniden çalıştırmaya başlıyorlar:

Bitcoin fiyatı 7 bin 500 doların altındayken S9’larını açmayan bazı ortaklarımız vardı ama şimdi cihazlarını çalıştırıyorlar. O yüzden hash oranıyla fiyatın bağlantılı olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap