Bitcoin'in fiyatı, bir kripto para borsasında 12,000 doları aştı

Bitcoin'in fiyatı, bir kripto para borsasında 12,000 doları aştı

Paylaş
Bitcoin'in fiyatı, bir kripto para borsasında 12,000 doları aştı

Güney Amerika ülkesi Arjantin, bir süredir ekonomik krizle mücadele ediyor. Ülkede süregelen ekonomik krizin ortasında Arjantin Merkez Bankası (BCA), yakın zaman önce kredi kartlarıyla kripto para alımını yasakladı. Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar konusunda alınan sıkı önlemler, ülke genelinde fiyatların artmasını beraberinde getirdi.

Ek olarak BCA, kullanıcıların herhangi bir foreks piyasasına girmeden önce bankanın onayını almalarını zorunlu kılıyor. Bu gelişmeyi takiben Arjantin merkezli yayın organı Buenos Aires Times, bankaların işlem masalarını küçülttüğünü bildirdi.

Arjantin ekonomisinde bu gibi gelişmeler yaşanırken ülkenin önde gelen kripto para borsalarından Ripio’da en büyük kripto paranın fiyatı bugün 735,326 Arjantin Pesosu’na kadar çıktı. Bu, yaklaşık olarak 12,300 dolar ediyor. Aynı sırada Bitcoin, küresel piyasalarda 9300 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan bir Reddit kullanıcısı, lider kripto paranın dün 759,867 pesoyu gördüğünü yazdı. Bu da dolar cinsinden 12,736’ya denk geliyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap