Bitcoin’in ETF Reddinden Sonra Toparlanması Olumlu Bir Tablo

Bitcoin’in ETF Reddinden Sonra Toparlanması Olumlu Bir Tablo

Paylaş
Bitcoin’in ETF Reddinden Sonra Toparlanması Olumlu Bir Tablo

Kripto para birliği olarak bilinen Fundstrat’ın kurucusu Thomas Lee, geçtiğimiz haftaki düşüşünden dolayı bitcoin fiyatının hızlı bir şekilde toparlanmasına olan hevesini dile getirdi.

27 Temmuz’da, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Winklevoss bitcoin ETF’nin reddedilmesi üzerine, BTC’nin fiyatı üç saatlik bir süre içinde yüzde altıdan fazla bir düşüşle 8,300’den 7,800 $ ‘a düştü.

Düşüşünden 12 saat sonra, bitcoin fiyatı 7,800 $ ‘dan 8,250 $’ a çok daha kısa bir sürede geri geldi. Hacimdeki artış ve 28 Temmuz’da bitcoin talebi, BTC’nin fiyatının 50 dakika içinde yüzde 5 artmasına neden oldu.

Lee, bitcoin’in hızlı bir şekilde fiyatta toparlanma yeteneğinin, kripto para piyasasında olumlu bir değişim olduğuna işaret ettiğini belirtti. İlk olarak, kripto para pazarındaki yatırımcılar, 2018’in ortalarından beri toplumun beklenen Winklevoss bitcoin ETF‘nin onaylanmamasına erken bir tepki gösterdi.

Lee’ye göre, bu durum, kriptoda, Winklevoss ETF reddinden silkelendiğini gösteren pozitif bir değişim belirtisi. Eğer söz konusu tepki nisan-haziran ayında gerçekleşmiş olsaydı, kripto piyasası büyük bir satış hacmi görecekti. 22 Temmuz’dan bu yana BTC’nin fiyatı, 8 bin 500 dolara ulaşarak, 7,200 dolardan 8,300 dolara yükseldi. 8 günlük bir dönemde, BTC’nin fiyatı, yüzde 15’in üzerinde bir artış kaydetti. Momentum, istikrar ve güçlü hacmini korudu. Analistler, BTC’nin hacim ve fiyatındaki ani yükselişi, kripto-para birimi topluluğunun yüksek beklentisi olan eToro CEO’su Yoni Assia’nın dediği gibi, büyük ölçüde aracılık yapan aracı kurum olan ilk bitcoin exchange-traded fonunun (ETF) onayına doğru yüksek beklentisine bağladılar. 

“Bir ETF için birçok mevcut alternatif var. Bunlar aracılığıyla kurumsal talep akışının önemli olduğunu düşünüyorum. ETF basitçe SEC’in geçerli bir varlık sınıfı olan düzenleyici bir sinyaldir, ”diye açıklıyor Assia.

Analistler, CBOE ve VanEck’in, düzenleyici kurumlarla yaklaşık 40 yıldır yakından çalışan ve ABD hisse senedi piyasasında yüzlerce ETF’yi yöneten iki sıkı mali kurum olarak, ilk bitcoin ETF için onay alma şansının daha yüksek olduğunu açıkladılar. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap