Bitcoin’in En İyi Performans Gösterdiği Ayda Tarih Tekerrür Edecek mi?

Bitcoin’in En İyi Performans Gösterdiği Ayda Tarih Tekerrür Edecek mi?

Paylaş
Bitcoin’in En İyi Performans Gösterdiği Ayda Tarih Tekerrür Edecek mi?

Kriptokoin – Blocktown Capital’in Yönetici Ortağı James Todaro’ya göre Kasım, Bitcoin için en iyi performans gösteren aylardan biri oldu. Ancak, yatırımcılar baskın kripto para biriminin nereye gidebileceği konusunda bölünmüş durumda kalıyorlar. Todaro bu konu hakkında şu açıklamaları yapıyor:

“Kasım, tarihsel olarak 2012’ye dayanan Bitcoin’in en iyi performans gösteren aylarından biri oldu. Kasım 2018 tarihi bu yükseliş tarihleri içerisinde bir istisnaya işaret ediyor. BTC şu anda Kasım 2019 için sadece yüzde 1,5’luk bir performansa işaret ediyor. Bakalım, gelecek 3 hafta ne getirecek? ”

Kasım ayları

Geçtiğimiz Kasım ayında, Bitcoin fiyatı ABD doları karşısında yaklaşık 3 ayda 6 bin ile 7 bin dolar arasında değişen fiyattan hareketle 3 bin 700 dolara düşmüştü.

Neden analistler Bitcoin’in bu Kasım’da nasıl bir performans göstereceği noktasında görüş ayrılığı yaşıyor?

Bitcoin, bir önceki yıla göre yüzde 100’den fazla artış kaydederek Ocak ayına göre 4 bin dolardan 9 bin dolara yükseldi.

Yine de bazı teknik analistler, Bitcoin’in kısa vadede “psikolojik seviye olan” 10 bin doları aşıp aşamayacağına dair endişe duymaya devam ediyor, çünkü büyük kripto para birimine yönelik işlem platformlarında üst üste limit satış emirleriyle satış baskısı artıyor.

Bir kripto para birimi satıcısı olan Josh Rager, yatırımcıların bitcoin için yükseliş senaryosuna yaslanmaya başlamadan önce, bu hafta başlarında CME fiyatlarındaki ani yüzde 10’luk düşüşü dikkate almanın önemli olduğunu belirtiyor.

Kısa vadede, BTC’nin fiyatı CME vadeli işlem piyasasında büyük satış siparişleriyle birlikte 8 bin 350 dolara kadar düştü. Bu noktada Rager şu ifadeleri kullanıyor:

“CME Bitcoin vadeli işlem fiyat farkının dolması” ile piyasada ilginç bir durum oluştu: fiyat buna rağmen kapanmadı. Bunlar büyük satış emirleriydi, bu yüzden mega boğaya geçmeden önce neden böyle olduğunu kendinize sormanız gerekiyor. ”

BTC, son iki hafta boyunca yüksek volatilite ile değişmekte olup, 10 bin doların üzerine tırmanmak veya güçlü bir destek seviyesi olan 9 bin 200 doların altına düşmek için kilit direnç seviyelerinin üzerine çıkamamış durumda.

Kısa vadede: ayı, orta ve uzun vadede: boğa

“Dave the Wave” olarak bilinen bir yatırımcı tarafından söylendiği üzere, Bitcoin’in kısa vadeli trendi için düşüş eğilimi gösteren birçok yatırımcı, orta ile uzun vadede yükselişini sürdürmekte. Dave the Wave bu konuda “Haftalık uzun vadede yükseliş olsa da günlük düşüş beklentimiz yüksek. İlginç olan, haftalık Gaussian eğrisini ve grafikteki çevrimsel / ortalama eğrisini izliyor. Özetle – kısa vadede, aşağı; orta vadede yukarı bir görünüm var” açıklamasını yapıyor.

Temelde, orta ve uzun vadeli Bitcoin eğilimi değişkenlerinden biri, daha önce BTC’ye yavaş yavaş açılan kripto para birimleri ile ilgili çoğu endüstriyi yasaklayan hükümetler.

Bu hafta, Çin hükümeti Bitcoin madenciliğini, hükümetin geçen yıl kaldırmak istediği sektörlerden biri olarak belirttiği listeden çıkardı.

Bununla birlikte, artan hash gücü yaklaşan bir blok ödül yarılanması ve madencilik sektörünün artan büyüme potansiyeli, kısa vadede BTC üzerinde herhangi bir etkide bulunması muhtemel olmayan tüm olumlu faktörlere işaret ediyor.

Bu nedenle, şu anda, birçok yatırımcı BTC’ye karşı temkinli bir şekilde iyimser görünmekte ve BitMEX ve diğer margin ticaret platformlarında verilen siparişler daha fazla yatırımcının varlığın artmasını beklediğini göstermekte.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap