Bitcoin’in düşüşünde OTC adreslerinden 3.5 ayın en yüksek çıkışı görüldü

Bitcoin’in düşüşünde OTC adreslerinden 3.5 ayın en yüksek çıkışı görüldü

Paylaş
Uzman Coin: Bitcoin’in düşüşünde OTC adreslerinden 3.5 ayın en yüksek çıkışı görüldü

Çarşamba günü Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasasında yaşanan büyük düşüş, kurumsal yatırımcıları çok fazla etkilemedi. Fiyatın düşmesini değerlendirmek isteyen şirketler tezgah üstü borsalardan rekor sayıda BTC çıkışına imza attılar.

CoinDesk’in zincir üstü veri takip şirketi Glassnode’dan derlediğine göre kurumsal şirketler, hafta içinde, 43 binden 30 bin dolara inen Bitcoin hareketini pek de umursamadılar.

3.5 ayın en yüksek BTC çıkışı görüldü

Zincir üstü verilere göre; OTC olarak da bilinen tezgah üstü borsalardan çarşamba günü 10 bin 292 BTC, Perşembe günü ise 11 bin 56 BTC çıkış yaşandı. Fonların, OTC’ler ile bağlantılı cüzdanlara çekildiği görüldü. 6 gün içinde OTC’lerden çıkan BTC sayısı ise 35 bine kadar geldi. Ayrıca çıkış işlemlerinin sayısı da 6 günde 10 kat arttı. Bu rakam perşembe günü 245’e yükseldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Çin başkan yardımcısından Bitcoin’de düşüş getiren açıklama

Bilindiği üzere kurumsal yatırımcılar, fiyatların sert şekilde etkilenmemesi için genelde yüklü BTC alımlarını OTC yoluyla yapıyorlar. OTC’lerden çıkış olması, genelde kurumsal Bitcoin alımlarının artması ve şirketlerin BTC’lerini cüzdanlarına çekmesi olarak yorumlanıyor.

Glassnode kurucuları Jan Happel ve Jann Allemann, bu rakamlarla ve OTC borsalarından yaşanan çıkışlarla ilgili olarak “Bu yaz Bitcoin fiyatını ne kadar düşük seviyede görürsek görelim, bu uzun süreli olmayacak. Elde tutmak iyi olacak gibi…” yorumunu yaptılar.

Düşüşler geldikçe, çıkışlar arttı

Kurumsal yatırımcılar bu sezona BTC alımlarıyla damga vurdular. Örnek olarak, Şubat ayının ikinci yarısında ve Coinbase’in Nadaq’ta listelenmesinden sonra yaşanan büyük düşüşlerde OTC borsalardan yaşanan çıkışların 7 gün hareketli ortalaması geçildi.

5000 BTC olan çıkış ortalaması, 12 Mayıs’tan sonraki, 58 bin dolardan 30 bin dolara giden yolda iki kattan fazla arttı.

Kurumsal yatırımcılar için yatırım platformu olan LMAX Digital’de stratejist olan Joel Krüger’e göre de eğer en büyük kripto para 30 bin doların da altına inerse buradaki pozisyonu da çok kısa sürecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap