Bitcoin’in Ayı Piyasası, Blockchain Tabanlı İşleri de Etkiledi!

Bitcoin’in Ayı Piyasası, Blockchain Tabanlı İşleri de Etkiledi!

Paylaş
Bitcoin’in Ayı Piyasası, Blockchain Tabanlı İşleri de Etkiledi!

Lider kripto para birimi Bitcoin Temmuz ayından bu yana düşüş yaşamakta ve çizdiği dalgalı görüntünün altında yaklaşık olarak yüzde 50 değer kaybettiğini söylemek mümkün.

Dün yeniden yükseliş yakalayıp 400 dolar gibi önemli bir miktarda artış elde eden BTC, uzmanlara göre düşüşü nedeniyle blockchain sektöründeki iş imkanlarını da azaltmış oldu. LinkedIn tarafından yayınlanan son raporda, Blockchain Geliştiricisi ilanlarının 2020 yılında en popüler ilanlar arasına giremediği vurgulandı. İş piyasasını ve farklı sektörlerdeki büyümeyi inceleyen LinkedIn, işverenler tarafından blockchain sektörüne yönelik ilginin azaldığının ve bunun direkt olarak kripto para birimlerinin popülerliğinin gerilemesi ile ilişkili olduğunun altını çizdi.

”Blockchain Geliştiricisi arayan firmaların sayısı düşüşe geçti ve bu durum Bitcoin ile diğer kripto para birimlerinin popülerliğinde yaşanan gerileme ile aynı zamana denk gelmekte.”

Geçtiğimiz yıl içerisinde LinkedIn üzerinde kripto para sektörü ile ilgili işlerin sayısında yüzde 26 artış olduğu belirtilse de, son aylarda bunun azalması normal olarak görülüyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap