Bitcoin’in Anlık Volatilitesine Bakmak Artık Çok Kolay

Bitcoin’in Anlık Volatilitesine Bakmak Artık Çok Kolay

Paylaş
Bitcoin’in Anlık Volatilitesine Bakmak Artık Çok Kolay

Yerli kripto para yatırımcılarından Altcoinrookie, gerek Bitcoin gerek alternatif kripto para (altkoin) yatırımcılarının ilgisini çekebilecek yeni bir haber paylaştı.

Yatırımcılar günümüzde piyasalardaki volatiliteyi ölçmek için çeşitli araçlar kullanıyorlar. Bu sayede piyasanın tabiri caizse ne kadar dalgalı olduğuna dair bir fikir elde edinebiliyorlar.

Kripto para yatırımcıları artık bunu çok daha kolay bir şekilde yapabilecekler. Altcoinrookie kısa süre önce sosyal medya hesabından kendi hazırladığı bir indikatörü paylaştı.

Anlık Kontrol

Yatırımcılar Altcoinrookie’nin TradingView aracılığıyla hazırladığı bu indikatörü kullanarak Bitcoin’in volatilitesini anlık olarak kontrol edip bunu geçmiş verilerle kıyaslayabilecekler.

Altcoinrookie hazırladığı bu indikatörde Bitcoin’in anlık volatilitesi ile ortalama gerçek aralığını (ATR) karşı karşıya getiriyor. Bu da aslında yatırımcıların Bitcoin’in anlık volatilitesinin ortalama değerin üstünde olup olmadığını anlamalarını sağlıyor. Bu indikatör Rookie’nin deyimiyle volatilitenin “ATR değerinin üzerinde olup olmadığını ölçümlüyor” ve bunu yüzdesel olarak gösteriyor.

Altcoinrookie’nin hazırladığı indikatörün TradingView’deki görünümü

Yatırımcılar bu yeni indikatörü kullanarak piyasanın ortalama kıyasla ne kadar hareketli olduğunu görebilirler. Bu tarz indikatörler fiyat trendlerine dair pek bilgi vermeseler de özellikle stop/loss emirlerini verirken kullanışlı olabiliyorlar.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap