Bitcoin’in Ani Yükselişinin Gerisinde Bu 2 Gelişme Var!

Bitcoin’in Ani Yükselişinin Gerisinde Bu 2 Gelişme Var!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’in Ani Yükselişinin Gerisinde Bu 2 Gelişme Var!

Bitcoin (BTC), sabah saatlerinde yükseliş yaşayarak yatırımcılarını sevindirdi. Bu ani yükseliş ile birlikte, kripto para piyasalarında iki gelişme göze çarptı. İşte o iki gelişme…

Tether, USDT basıyor

Kripto traderları arasında yükselen kripto para birimi borsalarında alım ve satım seviyesi ile, popüler stablecoin Tether (USDT) son zamanlarda adeta bir hız treninde. Tether, yıl için başka bir önemli kayıp yaşamamak için şimdiye kadar kaydedilen kripto para varlıklarındaki kazançları stablecoin’lere dönüştürmeye çalışan kripto para meraklılarının artan iştahına uyması için USDT için bir para basma çılgınlığı gerçekleştiriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’in Ani Yükselişinin Gerisinde Bu 2 Gelişme Var! 1

Tether, bu ayın başından beri kripto para birimi traderlarının dönüşüm taleplerini karşılamak için 24 Mart 2022 ile 29 Mart 2022 arasında 1.1 milyar doların üzerinde büyük miktarda USDT bastığını bildirdi. Stablecoin için artan aktivite, coin’in piyasa değerinde de bir artışa yol açtı. 25 Mart 2022’de 80.99 milyar dolar değerlemeye sahip olan USDT, üç günden kısa bir sürede 430 milyon dolar kazandı ve toplam değerini 81.42 milyar dolar civarına getirdi.

USDT’nin mevcut piyasa değeri 81,42 milyar dolar civarında sabitlendiğinde, bu, bir birim stablecoin 1 dolara sabitlendiğinden, dolaşımda yaklaşık 81,4 milyar USDT olduğu anlamına gelir. Tether stablecoin’lerinin borsalardaki oranı da artıyor. Bu artan Tether baskısı ve artan borsa arzı, borsalarda biriken artan bir satın alma gücü seviyesine işaret ediyor.

LUNA’nın arkasındaki vakıf, Bitcoin satın aldı

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Luna Foundation daha önce Bitcoin rezervleri için 2,2 milyar dolar topladığını açıklamıştı. WuBlockchain’in bildirdiğine göre, Luna projesinin arkasındaki vakıf, 50tv4q ile biten başka bir isimsiz adrese 1,1 milyar dolar değerinde BTC yatırdı. Fonların diğer kısmının aynı cüzdana mı yoksa başka bir adrese mi aktarılacağı henüz belli değil.

Terra’nın (LUNA) kurucusu, Luna Foundation Guard’ın ağın arkasındaki UST stabilcoin için ayrı bir Bitcoin rezervi oluşturmak için başarıyla 2,2 milyar dolar topladığını açıkladı. Özel bir satış turuyla 1 milyar dolar toplandı. Vakfın günde 125 milyon dolarlık büyük miktarda BTC satın alım planı da bulunuyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap