Bitcoin’in 8.000 dolarda yükseliş potansiyeli düşüşten çok daha büyük iddiası

Bitcoin’in 8.000 dolarda yükseliş potansiyeli düşüşten çok daha büyük iddiası

Paylaş
Bitcoin’in 8.000 dolarda yükseliş potansiyeli düşüşten çok daha büyük iddiası

Sıradan bir Bitcoin traderı olarak, long ve short pozisyonlarını hemen hemen eşdeğer olduğunu düşünmek mantıklı görünebilir. Fiyatın yükselip yükselmeyeceğini ve buna göre long veya short olacağını mı düşünüyorsunuz?

Ancak bu, TxWestCapital’deki bir trader olan Scott Melker’in dün tweetlediği iki seçeneğin asimetrik niteliğini görmezden geliyor. Tüm zamanların en yüksek fiyatından altına bir short işlemi bile, bu en alttan 6.500 dolara kadar olan bir long işleminden daha az kârlı.

Ve elbette, bu hikâyenin tamamı değil.

Bitcoin short ve long işlemlerinin asimetrik doğası

Dikkate alınacak ilk şey, short ve long işlemlerin her açıdan eşit olmadığıdır. Basit olması için BTC için 5.000 dolarlık başlangıç ​​ fiyatına bakalım.

Şimdi emin olun, bu fiyatı short ya da long olarak seçebilirsiniz ve eğer fiyat düşerse (veya artarsa), 500 dolarlık kazanımda sonlandırın. O zaman her iki seçenekte de yüzde 10’luk bir kar elde etmiş olursunuz.

Ancak yüzde 10 sizi tatmin etmiyor. Paranızı ikiye katlamak istiyorsunuz, bu demektir ki eğer short işlem açarsanız, Bitcoin fiyatının sıfıra düşmesi gerekir ve bu noktada bir limite ulaşırsınız. Ancak, long işlem açarsanız, fiyatın ikiye katlaması için 10 bin dolara yükselmesi gerekiyor, bu noktadan itibaren devam edebilir ve getirileri daha da artırabilir.

Bu nedenle, piyasanın tepesinden dibe bir short işlemi (yaklaşık 20 bin ila 3200 dolar veya % 84) sizi en az 3200 dolardan açılıp 6500 dolara (% 103) kadar tuttuğunuz long işlemi kazancına denk getirecektir. Eğer (şu anda varsayımsal) alttan 20 bin dolara kadar long pozisyon düşünürseniz, o zaman yüzde 525 kar elde ediyorsunuz.

Dolar kârı satoshi’ye karşı

Melker’in orijinal tweetinin bazı cevaplarında da belirtildiği gibi, bu hikâyenin tamamını anlatmıyor.

Yukarıdaki örnekteki dolar kârı, kesinlikle long posizyonunun short işlemden daha büyük olduğunu ortaya koyuyor. Başarılı bir short işlemi, daha düşük bir Bitcoin fiyatıyla sonlanır. Burada kârınız, Bitcoin cinsinde önemli ölçüde daha fazla olacaktır.

Bu yüzden, short işlemden elde edeceğiniz Bitcoin kazanımlarını tutmayı başarırsanız ilk yükselişte potansiyel bir kar elde etmiş olursunuz.

Ancak Melker, “ short işleminin profesyonel bir trader tarafından iyi şekilde yönetildiği zaman ciddi karlar bırakabileceğini” belirtiyor. Ancak çoğu trader, dipten alıp yükselen bir trend boyunca Bitcoin’i tutmayı tercih eder.

Bu duruma göre mevcut 8.000 dolar fiyatından Bitcoin’in yukarı gitme olasılığı aşağı gitmesinden daha yüksek.

Bitcoin’in 8.000 $ ‘da daha iyi bir potansiyel potansiyeline sahip olduğunu kabul ediyor musunuz? Düşüncelerinizi aşağıya ekleyin!

bitcoinist

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap