Bitcoin’in 40.000 Doları Kırmasının Akabinde Analistler Ne Diyor?

Bitcoin’in 40.000 Doları Kırmasının Akabinde Analistler Ne Diyor?

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin’in 40.000 Doları Kırmasının Akabinde Analistler Ne Diyor?

Bitcoin nihayet 12 haftalık düşüş trendini kırmış görünüyor. Hafta sonu boyunca güçlü bir performansın ardından olumlu duygular geri dönüyor. Öte yandan stratejist Lyn Alden, 2022’de Bitcoin konusunda özellikle yükseliş eğiliminde olmadığını söylüyor ve BTC’nin hala bir kapitülasyon olayına duyarlı olduğu konusunda uyarıyor. Detaylar Kriptokoin.com’da.

BTC Piyasası: Bitcoin’in 40.000 Doları Kırmasının Akabinde Analistler Ne Diyor? 1

Bitcoin düşüş trendini kırdı

BTC Cuma günü %11’lik bir yükseliş ile günü 41.600 dolardan kapattı. Cumartesi günü aktivitenin daralması ve %0,6 düşüşle kapanmasına rağmen, Pazar ve Pazartesi yükseliş formunun devamını gördü. Crypto YouTuber Lark Davis, hafta sonu fiyat hareketinin 2021 Kasım ortasından bu yana yürürlükte olan düşüş trendini kırdığını kaydetti. Kripto piyasaları 2022’ye gergin bir başlangıç ​​yaptı. Bitcoin %30 değer kaybı yaşadı. Dönüm noktası 23 Ocak’ta BTC yükselmeye başladığında geldi. Bununla birlikte, küçük mum gövdeleri, boğaların belirgin bir inanç eksikliği olduğunu ortaya koydu. Cuma gününe kadar, boğalar belirleyici bir hamle yaptı, fiyatı 37.300 dolardan 41.800 dolara yükseltti ve günü en üstten 41.600 dolardan biraz aşağı kapattı. Bu olayda, Korku ve Açgözlülük Endeksi‘ne göre aşırı korku olarak sınıflandırılan 20’lik bir derecelendirme bugün tarafsız bölgeden çok uzak olmayan 45’e yükseldi.

BTC Piyasası: Bitcoin’in 40.000 Doları Kırmasının Akabinde Analistler Ne Diyor? 2

Soru şu ki, bu büyük bir trend dönüşünün başlangıcı mı? Davis’in Göreceli Güç Endeksi (RSI) analizine göre, işaretler olumlu görünüyor. RSI düşüş trendinde hafta sonu çok daha yüksek bir ivme ile bir kırılma kaydetti. Davis, bunun en son 2021 yılının Temmuz ayının ortalarında gerçekleştiğine dikkat çekiyor, bunu tüm zamanların en yüksek seviyeleri de dahil olmak üzere %130’luk bir fiyat rallisi izledi. Davis şöyle diyor:

Şimdi %130 fiyat rallisi görecek miyiz? Bu harika olurdu, kim bilir? Ancak açık olan şu ki, bu düşüş trendinden kesinlikle çıktık ve bu RSI düşüş trendlerini daha önce kırdığımızda, büyük bir fiyat rallisinden hemen önce geldiler.

BTC Piyasası: Bitcoin’in 40.000 Doları Kırmasının Akabinde Analistler Ne Diyor? 3

Bitcoin için sırada ne var? Teknikler bir geri dönüşü desteklese de, temel tarafta ne olacak? Son zamanlarda, El Salvador‘un adımlarını takiben, Bitcoin’i benimseyecek başka bir ülkeden söz ediliyor. Bu cephede başka bir haber yokken, söylentiler bir sonrakinin bir Latin Amerika ülkesi olacağını öne sürüyor. Panama, Paraguay ve Guatemala, hakkında dedikodu yapılan isimler arasında. Bununla birlikte, Birleşik Devletler’de Bitcoin’i kabul etmek için konvansiyonu çiğnemeye hazırlanan bir eyalet hakkında söylentiler var. Analist Dennis Porter, bir eyalet BTC’yi benimserse, Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşacağını söyledi. Porter daha sonra daha fazla devletin takip edeceğini söyledi.

BTC Piyasası: Bitcoin’in 40.000 Doları Kırmasının Akabinde Analistler Ne Diyor? 4

Analist Bitcoin için temkinli

Analist Lyn Alden, 2022’de Bitcoin konusunda özellikle yükseliş eğiliminde olmadığını söylüyor ve BTC‘nin hala bir kapitülasyon olayına duyarlı olduğu konusunda uyarıyor. Stansberry Research ile yeni bir röportajda Alden, Bitcoin için genel eğilimi belirlemek için Satın Alma Yöneticileri Endeksine (PMI) baktığını söylüyor. PMI, imalat ve hizmet sektörlerinin sağlığını göstermeyi amaçlayan ekonomik bir göstergedir. Analist konu hakkında şöyle diyor:

Bitcoin’in en büyük boğası tarihsel olarak ilerliyor. 2011, 2013, 2017 ve 2020: Bunlar yükselen PMI ortamlarında meydana geldi, dolayısıyla ekonomik hızlanma… Bu nedenle, genel olarak şu anki dönem türü, Bitcoin’in fiyat hareketi için tarihsel olarak harika olmadı… Şu anda Bitcoin, oynaklığı nedeniyle çoğu sermaye havuzu tarafından bir risk varlığı olarak sınıflandırılıyor, bu nedenle 2022 takvim yılı için özellikle iyimser değilim.

BTC Piyasası: Bitcoin’in 40.000 Doları Kırmasının Akabinde Analistler Ne Diyor? 5 Efsanevi Analist: Bitcoin İçin Bu Seviyeler Geliyor!

Amerika Birleşik Devletleri’nin PMI şu anda 58’de bulunuyor ve bu Mart 2021’deki 64’ten %9.38’lik bir düşüş. Alden, sıkılaşan bir para ortamının ortasında düşen bir PMI’nin bir kapitülasyon olayı için katalizör görevi görebileceğini vurguluyor. Konu hakkında Alden diyor ki:

Bir tür piyasa çalkantısı yaşarsanız, Mart 2020’ye benzer veya Fed‘in hala düşen bir PMI ortamına sıkılaştırmaya çalıştığı 2018’in dördüncü çeyreğine benzer bir kapitülasyonunuz olabilir. Böyle bir kapitülasyon alırsanız, bunu bir satın alma fırsatı olarak değerlendiririm. Bunu alıp alamayacağımızı bilmiyorum. Bu tür bir kapitülasyon ortamında kesinlikle 30.000 doların altında bir kırılma görebiliriz.

BTC Piyasası: Bitcoin’in 40.000 Doları Kırmasının Akabinde Analistler Ne Diyor? 2

Bu takvim yılı için aşağı yönlü görünümüne rağmen Alden, uzun vadede kripto varlığı konusunda hala yükseliş eğiliminde olduğunu söylüyor. Alden şöyle diyor: “Birden fazla yıla, diyelim ki üç ila beş yıllık bir zaman dilimine baktığımda, ekosisteme baktığımda hala Bitcoin konusunda yapısal olarak yükseliş görüyorum.”

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap