Bitcoin’in 20 Bin Dolar Olacağı Tarih Açıklandı

Bitcoin’in 20 Bin Dolar Olacağı Tarih Açıklandı

Paylaş
Bitcoin’in 20 Bin Dolar Olacağı Tarih Açıklandı

Şu sıralar kripto para yatırımcılarının hemen hemen hepsi Bitcoin’in tekrar ne zaman yükseleceğini merak içinde bekliyor. Canaccord Genuity Capital Markets isimli varlık yönetimi şirketi ise BTC’nin ne zaman yükseleceği ile ilgili bir analiz yayınladı. Yayınladıkları bu analizde Bitcoin’in tekrardan 20 bin dolar seviyesine geleceğinden de bahsedildi.

Canaccord Genuity Capital Markets analistlerinin yayınladıkları rapora göre BTC’nin yakın zamanda yükselmesinin zor olduğu açıklandı. Bitcoin’in şu sıralar kendi tabanını oluşturmakta olduğu da vurgulandı. Ayrıca yayınladıkları rapora göre Bitcoin’in tekrar 20 bin dolar seviyesinin üzerine çıkacağı belirtilirken bu rakama ulaşacağı tarihi de 2021 olarak verdiler. 2021 yılının bu dönemlerinde BTC’nin 20 bin dolar seviyesine ulaşacağı öngörülüyor.

Şirketin ünlü analistlerinden olan Scott Suh ile Michael Graham, öngördükleri durum hakkında net konuşabilmek için 4 senelik döngüsel olan bir modeli kullanmayı tercih ettiler. 2011 ve 2017 seneleri arasındaki aynı tepkiyi gösteren Bitcoin’in tekrardan aynı tepkiyle yükseleceğini belirten analistler, bu sürenin 2021 yılına denk geleceğini ifade ettiler. Yapılan değerlendirme de BTC’nin yükseleceği net tarih bile verildi. BTC’nin 20 bin dolar seviyesine ulaşacağı tarih olarak mart ayı verildi.

Madencilik konusuna da değinen analistler, “Şu an madenciler bir bloktan 12.5 BTC alabiliyor. Ancak bu ödül 6.25’e düşecek ve işte o zaman Bitcoin değerlenecek ve asıl değerine ulaşmış olacak.” ifadelerini kullandılar.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap