Bitcoin’i şu an 8.000 doların üzerinde tutan 3 önemli gelişme

Bitcoin’i şu an 8.000 doların üzerinde tutan 3 önemli gelişme

Paylaş
Bitcoin’i şu an 8.000 doların üzerinde tutan 3 önemli gelişme

Bitcoin 8.000 doların altına yaklaştıkça yatırımcılar nefesini tutuyor. Ancak, bu üç önemli gelişme, kripto paranın başını sadece suyun üstünde tutabilir.

Fidelity’nin yeni NY lisansı

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanından (NYDFS) dün Bitcoin ticareti ve depolama hizmetleri sunma izni alan Fidelity, BTC fiyatını destekleyemedi. Ancak bu yine de oldukça önemli bir gelişme.

Bakkt’ın durgun geçen lansmanı gibi, etkisi yavaşça başlayabilir. Ancak, kurumsal yatırımcılar için önemli bir altyapının kurulduğu inkâr edilemez.

Fidelity, 2,8 trilyon dolar değerinde ve şimdi hem BTC ticareti hem de depolama yapacak. Bu, kurumsal paranın kripto para sektörüne girmesi için başka bir kapı daha açılması anlamına geliyor.

Bitcoin zorluk ayarı yarın yeni kazançlara neden olabilir

Yarın yeni bir Bitcoin boğa rallisi başlayabilir. Bunun için Bitcoin zorluğunda Perşembe günü yüzde 4 oranına yükselmesi gerekiyor.

Analist PlanB’ye göre, 9 yıllık verileri analiz edildiğinde BTC fiyatlarındaki düşüşler genellikle önemli bir zorluk artışı öncesinde gerçekleşti ve bunu her zaman önemli fiyat artışları izledi.

Ancak belirttiğimiz gibi geçmiş performans gelecekteki sonuçları garanti etmiyor. Ayrıca, zorluk düzeltmesi şu an yüzde 2.73’e düşmüştür.

Yarına kadar yükselecek mi bilinmez ama çoğu yatırımcının gözü bu oranda olacak.

Galaxy dijital yeni Bitcoin fonu çıkarıyor

Milyarder Mike Novogratz yorulmadan büyük yatırımcıları Bitcoin’e çekmek için mücadele ediyor. Galaxy Digital Capital Management LP dün Galaxy Bitcoin Fonunu ve Galaxy Kurumsal Bitcoin Fonunu başlattı. Asgari yatırım oldukça büyük bir tutar (250.000 dola). Bununda BTC pazarına yeni fonlar çekmesi umuluyor.

Bu fonların her ikisi de kurumsal yatırımcılara pasif olarak yönetilen araçlara erişim ve “kurumsal olarak sarılmış Bitcoin” e düşük fiyata katılma imkânı sağlıyor. Nitekim Akredite yatırımcılar doğrudan Bitcoin yatırımlarını yönetme riskini veya karmaşıklığıyla uğraşmak zorunda değil.

Ayın sonunda düşüş çağrısı yapan bazı analistler olabilir, ancak bu olaylar tek başına Bitcoin’i 8 bin dolarlık eşiğin üstünde tutmak için yeterli olabilir.

bitcoinist

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap