Bitcoin’e Yatırım Yapmak: Bu Şirketin Kazancı %15.000 Artacaktı

Bitcoin’e Yatırım Yapmak: Bu Şirketin Kazancı %15.000 Artacaktı

Paylaş
Bitcoin’e Yatırım Yapmak: Bu Şirketin Kazancı %15.000 Artacaktı

Efsanevi yatırımcı Ray Dalio, bu hafta makro alandaki en büyük koruma fonuna sahip olduğu için manşetlere çıktı. Fonu, son sekiz yıldır diğerlerinin gerisinde kalsa da iyi bir performans sergiledi. Ancak, Bitcoin’e yatırım yapmış olsaydı kazanımı şu an %15.000’in üzerinde olacaktı.

Bitcoin’e yapılan yatırımlar diğerlerini eziyor

Bitcoin şu sıralar pump ve dump ile uğraşıyor, ancak uzun vadede durumu oldukça iyi. BTC, bu yıl neredeyse %90’ın üzerinde artış gösterdi. Son sekiz yıl içinde her yıl biraz alanlara küçük bir servet kazandırdı.

Bridgewater Associates’in milyarder kurucusu Ray Dalio, 40 milyar dolarlık dev bir şirketi yönetiyor. Fakat Bloomberg’e göre şirket bu yıl yeterince performans gösteremedi. Pure Alpha II fonu, yaklaşık on yıl önce devasa geri dönüşlerle piyasaya girdi ancak o zamandan beri emsallerinin arkasında kaldı.

Girişim yatırım firması yöneticisi ve baş yatırım sorumlusu John Culberstone,  şirketin yalnızca isminin efsane haline geldiğini söyledi:

“Bridgewater yeni yeni böyle bir kurumsal isim haline geldi.”

Bridgewater’da müşteri ilişkilerini denetleyen 200 kişi var, her 1,7 yatırımcıya biri düşüyor.

Dalio’nun şirket fonu 2012’den bu yana yıllık bazda %3,8 getiri verdi. Eğer o yılın başından bu zamana kadar haftada bir kez Bitcoin alsaydı, Nakamoto Enstitüsü başkanı Michael Goldstein’in da belirttiği gibi, %15,607 oranında epik bir kazanımı olurdu.

Bunun yerine Bridgewater, Jeff Talpins’in Element Capital Management’inin ve Tudor Investment Corp’un arkasında kaldı. Bloomberg, makro yöneticilerinin devlet tahvili, para birimi, emtia ve hisse senedi endeksi gibi geleneksel yatırım çeşitlerinde büyük karlar elde etmek için mücadele ettiğini söyledi.

Milyarderin korunma fonu yöneticisi kısa bir süre önce, merkez bankalarının ekonomik faaliyeti ve enflasyonu arttırmak için boş bir girişimde bulunduğunu, finansal varlık alan bankalara ve borç verenlere yeni basılmış para verildiğini belirtti. Tasarrufu engellerken daha fazla borçlanmaya teşvik ettikleri için faiz oranını düşürdüklerini ve ekonominin, başka bir krizin eşiğinde olabileceğini ekledi.

Dalio’nun devasa fonunun bir kısmını kriptoya yatırması şu an bile ekonomik bir gerilemeye karşı önlem almak için iyi bir fikir olabilir.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap