Bitcoin’e Shitcoin Yakıştırması

Bitcoin’e Shitcoin Yakıştırması

Paylaş
Bitcoin’e Shitcoin Yakıştırması

Dünyanın en ünlü ekonomistlerinden biri olan Nouriel Roubini, Twitter’dan Bitcoin ile ilgili yeni bir gönderi paylaştı. Roubini’yi genele kripto paralar hakkında yaptığı olumsuz yorumlarla tanıyoruz. Kendisi bu sefer de bizi şaşırtmadı ve Bitcoin’i sert bir dille eleştirdi.

Shitcoin Yakıştırması

Bitcoin fiyatı bu sabah birçok yatırımcıyı endişelendiren bir düşüş yaşadı. Sabah paylaştığımız yazıda da aktardığımız üzere fiyat 8 bin doların altına indi.

Geçtiğimiz son birkaç saat içerisinde değer kaybeden tek ürün Bitcoin değildi. Bitcoin’in yanı sıra petrol, bakır fiyatları ve Nikkei 225 gibi endeksler de ciddi miktarda değer kaybetti.

Roubini Bitcoin’i aslında tam olarak bu yüzden eleştiriyor. Günümüzde birçok uzman Bitcoin’i zor şartlarda sığınılabilecek güvenli bir liman, dijital bir altın olarak tanımlıyor. Ancak Roubini’ye göre Bitcoin’in küresel piyasalar bu durumdayken düşüyor olması, bu iddiayı çürütüyor.

Görüşlerini sosyal medyadan paylaşan Roubini, Bitcoin’in güvenli bir liman olmadığını söyledi. Bunun üstüne sert bir yorum yapan Roubini Bitcoin’i shitcoine benzetti.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap