Bitcoin’e “Dolandırıcılık” diyen JP Morgan CEO’su, en az 4 faiz artışı bekliyor

Bitcoin’e “Dolandırıcılık” diyen JP Morgan CEO’su, en az 4 faiz artışı bekliyor

Paylaş
Uzman Coin: Bitcoin’e “Dolandırıcılık” diyen JP Morgan CEO’su, en az 4 faiz artışı bekliyor

Bir dönem Bitcoin’in dolandırıcılık olduğunu söyleyen hatta kripto para işlemi yaptığını görmesi halinde o çalışanını kovacağını açıklayan JP Morgan CEO’su Jamie Dimon, 40. JP Morgan Sağlık Konferansı’nda konuştu.

“Büyük Buhran’dan sonraki en yüksek büyüme yakalanabilir”

ABD’de önümüzdeki 10 yılda yüksek bir büyüme oranı beklediğini belirten Dimon, yükselişin Büyük Buhran döneminden daha hızlı olabileceğini düşündüğünü söyledi:

“Büyük Buhran’dan sonraki en yüksek büyüme oranları bile yakalanabilir. Gelecek sene de bence çok iyi olacak. Amerikan tüketicisinin portföyü sağlamdır. Şu anda insanlar, koronavirüs öncesindeki dönemden %25 daha fazla para harcıyorlar. 50 yıldır istatistikleri not ediyoruz ve şu andaki borç-hizmet sektörü oranı bu dönemin en iyi seviyesinde…”

“En az 4 faiz artışı bekliyorum”

Aralık ayındaki Fed toplantısının tutanaklarının ortaya çıkmasıyla daha çok gündem olan ve kripto paralarda da ciddi bir düşüş getiren faiz tartışmalarına da değinen Jamie Dimon şu ifadeleri kullandı:

“Enflasyon takamları beklenenden kötü geldiği için, insanların beklediklerinden fazla faiz artırımına gidebilirler. Faiz artışı 4 ile sınırlı kalırsa, şahsen benim için sürpriz olur.”

“Volatilite yüksek olacaktır”

Bilindiği üzere faizlerin arttığı dönemlerde, bankaların kredi verme oranları da artar, banka hisseleri yükselir. Nadaq’ta sektörü endeksi olan KBW Banka Endeksi’nin geçen hafta yüzde 10 yükseldiği hatırlatılan Dimon, ekonomik büyümenin güçlü gözükmesine rağmen yatırımcıların da volatil bir yıl geçirebileceği konusunda da uyardı:

“Piyasaların hareketleri farklıdır. Biz bu sene faiz artışlarıyla birlikte çok fazla volatilite bekliyoruz. Eğer biraz şanslıysak Fed, hamlelerini yavaşça yapar ve bizim genelde söylediğimiz “Yumuşak iniş” modunda hareket eder.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap