Bitcoin’deki Yasa Dışı İşlem Yüzdesine Çok Şaşıracaksınız

Bitcoin’deki Yasa Dışı İşlem Yüzdesine Çok Şaşıracaksınız

Paylaş
Bitcoin’deki Yasa Dışı İşlem Yüzdesine Çok Şaşıracaksınız

Kriptokoin – Yasa hükümleri uyarınca hareket eden bir blok zincir analitik firması ve benzerleri, artık XRP ağını analiz edebileceklerini açıkladı.

Elliptic 400 milyon dolarlık XRP’nin yasadışı faaliyet için kullanıldığını ve toplam XRP işlemlerinin yalnızca yüzde 0.2’sini temsil ettiğini keşfetti.

Belirlenen Hesaplar

Elliptic kurucu ortağı Dr. Tom Robinson, “XRP’yi bir yıldan daha uzun bir süre önce araştırmaya başladık ve hırsızlıktan dolandırıcılığa ve çalınan kredi kartlarının satışına kadar yasadışı faaliyetlerle ilgili yüzlerce XRP hesabı belirledik” ifadesini kullanıyor ve ekliyor:

“XRP gibi kripto varlıklarının kriminal kullanımı geliştikçe, finansal kurumlara kripto ekosistemiyle ilgilenmeleri için gereken güvenceyi sağlayarak bu yasadışı faaliyete ışık tutmaya kendimizi adadık.

XRP, APAC bölgesinde finansal kurumlar ve bankalar arasında giderek ilgi kazanıyor. Kripto para düzenleyici çerçeveleri için hızla ilerleyen AML çözümlerimiz, bu bölgede ve dünyada benimsenmeyi hızlandırmaya yardımcı olacak.”

XRP ağının büyük çoğunluğu meşru sebeplerden dolayı açıkça kullanılıyor. Belki de biraz şaşırtıcı bir şekilde aynı şey bitcoin için de geçerli; bitcoin işlemlerinin yüzde  98’i meşru değer alışverişi.

Yüzdeler Düşük

MIT ve IBM işbirliğiyle Elliptic, Ağustos ayında bitcoin işlemlerinin sadece yüzde 2’sinin potansiyel olarak yasadışı olarak işaretlendiğini ortaya koydu.

Aynı şekilde analiz ettikleri Ethereum, ya da Litecoin ve tether için benzer bir rakam sağlanmadı.

Bunlar şu anda hizmet sundukları tek ağlar ve bir gün aynı şekilde Monero veya zCash için rakamlar açıklayacaklarını görmek ilginç olacak.

İkincisinin teknolojisi, sıfır bilgi kanıtı, bir dereceye kadar Ethereum’a dahil ediliyor, ancak kamu blok zincirinin kendisi, özenle kullanıldığında 1 milyon dolar veya daha az olan küçük miktarlar için oldukça özel olabilir.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap